4 świąteczne dekoracje domu, które sprawdzą się na zewnątrz

0
1868
świąteczne dekoracje domu
Wybór ozdób na Święta Bożego Narodzenia jest naprawdę spory. Kupując je dobrze jest jednak zachować rozsądek | fot.: stock.adobe.com

Mówiąc o dekoracjach na Święta Bożego Narodzenia, większość osób podświadomie myśli o choince, stroikach czy lampkach umieszczonych w salonie, czy jadalni. Równie atrakcyjne mogą być jednak ozdoby umieszczone na zewnątrz. Które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim ogrodzie?

Ozdoby na zewnątrz – dlaczego warto w nie zainwestować

Po co właściwie dekoruje się dom czy mieszkanie na Święta? W zasadzie najważniejszym powodem jest po prostu tworzenie odpowiedniej atmosfery i klimatu tego okresu. Bez nich Wigilia czy spotkania rodzinne niewiele będą się różnić od tych, które odbywają się w innych porach roku. Dlatego też nie sposób dyskutować o celowości umieszczania ozdób świątecznych poza domem. Dla jednych będzie to widoczny na zewnątrz symbol Bożego Narodzenia, dla innych niepotrzebna ekstrawagancja przeznaczona do podziwiania przez sąsiadów. My więc proponujemy indywidualne podejście do tematu. Jeśli więc chcecie udekorować ogród, to zróbcie to, a jeśli nie, to pozostańcie przy ozdobach wewnątrz budynku.

Gdzie umieszczać bożonarodzeniowe dekoracje ogrodowe

Osobnym tematem związanym z upiększaniem tarasu, balkonu czy ogrodu jest kwestia rozmieszczenia samych ozdób. Gdzie najlepiej je umieścić?

 • Drzewka i krzewy – wyróżniają się one w naturalny sposób i stanowią doskonałą „platformę” dla wszelkiego rodzaju lampek i ozdób świecących.
 • Drzwi – tradycyjnie umieszcza się na nich stroiki lub różnego rodzaju podświetlenia. Plusem tej lokalizacji jest fakt, że umieszczone tam dekoracje zauważy każdy odwiedzający.
 • Pergole, płoty, elementy konstrukcyjne – stanowią alternatywę dla roślin i także doskonale wyglądają po opleceniu przez lampki zewnętrzne świąteczne.
 • Tarasy, podejścia do domu i parapety – to idealne miejsce dla wszelkiego typu stroików, świeczników i figurek bożonarodzeniowych.

Najciekawsze dekoracje świąteczne – nasze propozycje

Skoro już wiemy, gdzie i po co używać ozdób świątecznych poza domem, to warto zastanowić się, jakie konkretnie produkty można wykorzystać. Dlatego też poniżej prezentujemy pięć naszych propozycji.

 1. Lampki choinkowe LED – o ile tylko są odpowiednio zabezpieczone przed wodą, to można je wykorzystać też na zewnątrz i rozwiesić w dowolnej konfiguracji.
 2. Kurtyny świetlne LED – idealne do umieszczenia we wnękach okiennych czy też na pergolach. Zasłony tego typu będą idealnym uzupełnieniem klasycznych światełek.
 3. Świeczniki świąteczne – doskonale się sprawdzą jako element wystroju okna czy tarasu. Z punktu widzenia użyteczności warto się wyposażyć w świeczki elektryczne LED, które będą mniej wrażliwe na warunki atmosferyczne.
 4. Figurki bożonarodzeniowe – optymalnym wyborem są duże ozdoby, które ustawić można na podjeździe czy tarasie.

Dekoracje bożonarodzeniowe na zewnątrz domu – o czym pamiętać podczas ich montażu?

Wybór ozdób na Święta Bożego Narodzenia jest naprawdę spory. Kupując je dobrze jest jednak zachować rozsądek. Tak jak w każdym innym przypadku, także i w tym dość łatwo można zepsuć końcowy efekt lub też stworzyć zagrożenie dla domowników. Na co szczególnie uważać?

 • Efekt „dyskoteki” – zbyt duże nagromadzenie różnokolorowych i mrugających lampek z pewnością będzie nieestetyczne i dodatkowo może przeszkadzać zarówno mieszkańcom, jak i osobom postronnym.
 • Przesada lub minimalizm – przygotowując kompozycję, zawsze trzeba zwrócić uwagę na wielkość terenu, który chcemy przystroić. Zbyt duża liczba dekoracji na małym balkonie będzie tak samo złym wyjściem, jak kilka malutkich ozdóbek w wielkim ogrodzie.
 • Uwaga na przewody – korzystając z dekoracji elektrycznych, należy dokładnie przemyśleć ich zasilanie. Przewody trzeba umieścić tak, by nie przeszkadzały w chodzeniu, a gniazda powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Aby uniknąć tych problemów, można też wybrać lampki choinkowe LED na baterie.

Gdzie kupować ozdoby zewnętrzne na Święta Bożego Narodzenia?

Decydując się na nabycie dekoracji na zewnątrz, koniecznie trzeba zwrócić uwagę też na ich jakość. Wynika to z faktu, że są one dużo bardziej narażone na uszkodzenie czy zniszczenie, niż te umieszczane wewnątrz. W grę wchodzą tu oczywiście szkody wynikłe nie tylko z upadków czy uderzeń, ale też działania czynników atmosferycznych, takich jak mróz, deszcz czy wilgoć. Dlatego też ozdoby bożonarodzeniowe do użytku przed domem koniecznie trzeba kupować w dobrych sklepach, które dokładnie informują o charakterystyce sprzedawanych produktów.

Pięknie udekorowany przydomowy ogród czy taras na Święta będzie z pewnością cieszył domowników i zachwycał gości. Warto więc o niego zadbać!


Materiał partnera zewnętrznego