5 sposobów na przechowywanie zdjęć

0
479
przeglądanie albumu ze zdjęciami
Moda na wywoływanie zdjęć dała papierowym zdjęciom drugie życie | fot.: materiał partnera

W dzisiejszych czasach zdjęcia najczęściej przechowuje się w cyfrowej formie. Dziesiątki, a nawet setki kadrów zapełniają pamięć telefonu lub aparatu, tłocząc wspomnienia z różnych wydarzeń w jednym miejscu. Odnalezienie konkretnych fotografii zajmuje sporo czasu, stąd też powraca moda na papierowe odbitki. Jak przechowywać zdjęcia, by dłużej cieszyć się wspomnieniami?

Bezpieczeństwo plików pod lupą

Wraz z postępem technologii cyfrowej rozwinął się trend na przechowywanie plików w chmurze i na dyskach. Mimo zapewnień sprzedawców i dostawców usług pliki te nie są w pełni zabezpieczone przed wglądem przez osoby trzecie.

Dysk – przenośny lub wewnętrzny – może ulec awarii, zniszczeniu lub kradzieży, pliki w chmurze natomiast mogą być poddane działaniom cyberprzestępców. Prowadzi to do utraty cennych danych lub ograniczonego dostępu. Czy tak ma wyglądać radość z nagromadzonych wspomnień?

Spektakularny powrót do papierowych kadrów

Historia zatoczyła koło, by objawić się ponownie w unowocześnionej formie. Wywoływanie zdjęć zyskuje obecnie rosnące grono zwolenników kolekcjonowania chwil, po które można sięgnąć po latach z sentymentem. Magia papierowych odbitek jest urzekająca, gromadząc w jednym miejscu rodziny i przyjaciół, jednocząc pokolenia i zbliżając odmienne charaktery. Czy warto poddać się trendom? Naturalnie! Oto najciekawsze sposoby przechowywania fotografii.

wywoływanie zdjęć
Wywoływanie zdjęć zyskuje obecnie rosnące grono zwolenników kolekcjonowania chwil, po które można sięgnąć po latach z sentymentem | fot.: materiał partnera

Pudełka w różnych rozmiarach

Smartfony i aparaty cyfrowe dają możliwość wykonywania niemal nieograniczonej ilości zdjęć. Nietrudno uzbierać pokaźną kolekcję w krótkim czasie, o czym często informuje przepełniona pamięć urządzenia. Wywoływanie zdjęć online to najtańszy sposób na powiększenie papierowego archiwum wspomnień. W Uwolnij Kolory ich cena maleje wraz z rosnącą liczbą zamówionych odbitek.

Jak przechowywać papierowe kadry? Najlepiej sprawdzą się pudełka w różnych rozmiarach. Można je wykonać samodzielnie lub kupić gotowe i ozdobić. Kartoniki będą interesującą dekoracją każdego wnętrza, a ich zawartość bezcenną pamiątką.

Fotoalbum – wspomnienia utrwalone w ponadczasowej formie

Zaledwie kilka lat temu wciąż wykorzystywano albumy fotograficzne jako standardową formę przechowywania zdjęć. Ich nowoczesną alternatywą jest fotoalbum, którego sztywne karty w szlachetny sposób eksponują najpiękniejsze wspomnienia. Tak przechowane fotografie będą trwałą pamiątką i tematem do długich rozmów przy niejednej filiżance kawy. Elegancka forma produktu jest wprost idealna do zamieszczenia wyjątkowych kadrów ze ślubu, chrztu czy komunii.

Fotoksiążka – najlepsze chwile zawsze pod ręką

Urodziny, podróże, Boże Narodzenie czy przyjęcie w ogrodzie – każdego dnia jest mnóstwo okazji do utrwalania pięknych chwil. Relacje z rodzinnych wydarzeń czy spotkań w gronie znajomych zawsze zawierają dziesiątki radosnych i dynamicznych kadrów. Fotoksiążka pomieści je wszystkie! Projektując fotograficzną historię, można rozplanować układ i kolorystykę, a także spersonalizować zawartość, by nabrała osobistego charakteru. To nie tylko wartościowa pamiątka, ale i przemyślany pomysł na prezent.

wywoływanie zdjęć
Jak przechowywać papierowe kadry? Najlepiej sprawdzą się pudełka w różnych rozmiarach | fot.: materiał partnera

Fotoobraz – gdy minimalizm i wspomnienia idą w parze

Są zdjęcia, które wyrażają szeroką paletę emocji i odzwierciedlają głębokie uczucia. Takie kadry zastępują najpiękniejsze słowa. Nie warto chować ich w szufladzie, kiedy mogą stanowić efektowną dekorację jednej ze ścian mieszkania. Fotoobraz to stylowy produkt, który wyeksponuje zdjęcie w nowatorski sposób – wydruk na płótnie canvas z pewnością przykuje uwagę domowników oraz gości.

Zdjęcia na płytach CD

To wciąż jedna z ulubionych form przechowywania zdjęć. Na płycie CD lub DVD można umieścić naprawdę sporo kadrów, zwalniając tym samym mnóstwo miejsca w aparacie czy smartfonie. Wiele lat temu opisywano płyty specjalnym markerem, dziś można je zadrukować przystosowaną do tego drukarką. Wierzchnią część płyty najczęściej zdobi zatem jedno ze zdjęć, do którego dodano charakterystyczny znacznik, np. Boże Narodzenie 2020 czy Wakacje w Zakopanem.

Niewątpliwą zaletą przechowywania zdjęć na płytach jest możliwość wywołania fotografii w dowolnym momencie. W tym celu można wykorzystać do tego fotoprodukty z oferty Uwolnij Kolory, by pielęgnować najlepsze wspomnienia w nowoczesnej odsłonie.

Jak dbać o fotografie papierowe?

Moda na wywoływanie zdjęć dała papierowym zdjęciom drugie życie. Jak o nie dbać, by nie utracić cennych kadrów? Warto przede wszystkim chronić je przed działaniem promieni słonecznych, które powodują blaknięcie kolorów. Równie szkodliwa jest wysoka temperatura pomieszczenia, która przyspiesza rozkład papieru, a także wilgoć, za sprawą której zdjęcia mogą się „falować” i sklejać.

Papier fotograficzny jest trwały, ale wymaga ostrożnego obchodzenia się z nim. Pozaginane rogi czy składanie zdjęcia wpół spowoduje kruszenie się materiału w tym miejscu, co skutkuje dalszym niszczeniem kadru. Jak oglądać zdjęcia, by nie pozostały na nich odciski palców? Specjaliści zalecają przeglądanie wspomnień w rękawiczkach, można też wywołać zdjęcia na papierze matowym, na którym nie pozostają ślady dłoni.

Materiał partnera zewnętrznego