Przybory szkolne – co kupić na start szkoły?

0
1168
akcesoria szkolne
Kompletowanie przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty warto zacząć do kontaktu ze szkołą lub przyszłym wychowawcą dziecka | fot.: Pio Si

Pierwszy dzień szkoły to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka. Do rodziców należy nie tylko wspieranie swoich pociech w tym dniu, ale również zapewnienie wszystkich potrzebnych artykułów szkolnych i biurowych. Dziś sprawdzimy więc, jakie szkolne przybory potrzebuje pierwszoklasista, a także co powinniśmy kupić dla nieco starszego dziecka.

Przybory szkolne do pierwszej klasy

Kompletowanie przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty warto zacząć do kontaktu ze szkołą lub przyszłym wychowawcą dziecka. Zdarza się, że podstawowe artykuły plastyczne zapewnia placówka edukacyjna i rodzice nie muszą ponosić dodatkowo ich kosztów. Często szkoły zamieszczają informację o tym, czego będą potrzebowały dzieci zaczynające pierwszą klasę i co powinno znaleźć się w ich wyprawce. Taka lista na pewno pomoże nam uniknąć niepotrzebnych zakupów i przekroczenia budżetu przeznaczonego na przybory szkolne dla dzieci. Absolutne minimum, o które musimy zadbać to: długopisy, piórniki (polecamy na przykład piórniki od MaxiBiuro.pl), ołówek, gumka do mazania, temperówka, linijka, zeszyty, blok rysunkowy, kredki lub flamastry. Oczywiście jeżeli nasze dziecko lubi prace plastyczne, możemy poszerzyć wyprawkę szkolną o kilka dodatkowych pozycji jak: klej do papieru, nożyczki, plastelina, bibuła, papier kolorowy itp. Nawet jeżeli dziecko nie wykorzysta ich w szkole, mogą one posłużyć do zorganizowania czasu wolnego w domu. 

W ofercie producentów przyborów szkolnych znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych wzorów. Wśród przyborów szkolnych dla dziewczynki sporą popularnością cieszą się na przykład przybory szkolne z kotami czy wizerunkami koni. Chłopcy preferują najczęściej zeszyty i artykuły szkolne ozdobione ilustracjami samochodów czy superbohaterów. 

Przybory szkolne młodzieżowe – co kupić dla nastolatka?

Nieco inaczej będzie wyglądała lista przyborów szkolnych w przypadku starszych dzieci. W ostatnich klasach szkoły podstawowej i w szkole średniej dzieci skupiają się przede wszystkim na nauce, a różnego rodzaju zajęcia kreatywne czy plastyczne schodzą raczej na drugi plan. Starsze dzieci często chcą też same decydować o tym, jakie zeszyty i przybory szkolne powinniśmy im kupić. Dotyczy to szczególnie młodzieży ze szkoły średniej. Warto więc uwzględnić zdanie dziecka w czasie takich zakupów. W przypadku starszych nastolatków ze szkoły średniej możemy nawet przekazać im zadanie skompletowania wyprawki szkolnej.

przybory szkolne
W ofercie producentów przyborów szkolnych znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych wzorów | fot.: Pio Si

Zeszyty i przybory szkolne to nie wszystko, czyli jaki plecak kupić?

Jeśli mamy już wszystkie przybory szkolne, to musimy zadbać jeszcze o odpowiedni plecak lub tornister dla dziecka. Wybór idealnego plecaka to dosyć szeroki temat, który nadaje się na osobny poradnik. Mamy dla Was jednak kilka podstawowych porad, które mogą pomóc w wyborze idealnego plecaka dla małego dziecka:

  • Plecak dla pierwszoklasisty nie powinien być zbyt ciężki. Waga samego plecaka powinna oscylować w przedziale od 0,5 do maksymalnie 1 kg. 
  • Plecak do szkoły powinien mieć również odpowiednią pojemność. Najczęściej optymalnym wyborem będzie plecak o pojemności do 30 litrów.
  • Rączki plecaka koniecznie muszą być regulowane, tak aby można było dopasować je do wzrostu i budowy dziecka.
  • W przypadku plecaka dla małego dziecka warto upewnić się, że posiada on elementy odblaskowe. Jeśli nie ma fabrycznych odblaskowych wstawek, możemy za kilka złotych kupić odblaskowy breloczek czy naklejkę. 
  • Coraz popularniejszą alternatywą stają się również plecaki na kółkach, które odciążają kręgosłup dziecka.
  • Komfort użytkowania plecaka poprawia również usztywniane dno i tak zwane “plecy”. Obowiązkowy element, jeśli dziecko będzie na co dzień przemierzać z plecakiem dłuższe dystanse.  
  • Młodsze dzieci preferują zwykle kolorowe plecaki, ozdobione ulubionymi postaciami z bajek, zwierzątkami itd. W przypadku starszych dzieci dominują raczej stonowane kolory. 


Wszystkie przybory szkolne, a także dobrej jakości plecaki możecie znaleźć na stronie MaxiBiuro.pl. Jeśli stoicie przed zadaniem zakupu przyborów szkolnych dla dziecka, to zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

Materiał partnera