Prezent na roczek od chrzestnej – najpiękniejsze pomysły

0
1277
prezent dla małego dziecka
Wybór prezentu nie jest łatwy, ze względu na ilość dostępnych produktów, jak i rozwój dziecka w tym wieku | fot.: materiał partnera

Pierwsze urodziny maluszka to wielkie święto dla rodziny i dziecka. Jest to wielki powód do radości i celebrowania tego dnia w szczególny sposób. Nie obejdzie się bez przyjęcia z tortem i prezentami. Roczne dziecko jest już całkiem sporym smykiem, który cieszy się na widok najbliższej rodziny i otrzymanych prezentów. Co jednak wybrać na prezent dla rocznego dziecka? Zastanawiają się nad tym przede wszystkim rodzice chrzestni. Każde z nich chciałoby podarować maluchowi coś, co sprawi mu radość, ale będzie jednocześnie pamiątką. Wybór prezentu nie jest łatwy, ze względu na ilość dostępnych produktów, jak i rozwój dziecka w tym wieku. Przedstawiamy poniżej kilka topowych prezentów na pierwsze urodziny dziecka. 

1. Sztućce dla dzieci

Zdecydowanie trafionym pomysłem jest zestaw sztućców, specjalnie przeznaczonych dla maluchów. Taki komplet to uniwersalny prezent, który świetnie sprawdzi się przy pierwszych próbach samodzielnego jedzenia, ale przyda się także dla nieco starszych dzieci. Sztućce są odpowiednio dopasowane rozmiarem i ozdobione motywami uwielbianymi przez dzieci np. bohaterami z bajek itp. Wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich trwałość. Często istnieje możliwość umieszczenia na ich rękojeściach indywidualnego grawerunku lub znajdują się w ozdobnym, personalizowanym opakowaniu. Dzięki temu staną się wyjątkową pamiątką dla dziewczynki i chłopca.

2. Skarbonka dla rocznego dziecka? Dlaczego nie!

Jeżeli zastanawiasz się, czy nie kupić dziecku skarbonki, odpowiadamy – to świetny pomysł. Już nawet dla rocznych dzieci, dużą frajdą jest wrzucić pieniążek do skarbonki, co początkuje rozwój umiejętności oszczędzania. Z drugiej strony, skarbonka może być piękną ozdobą pokoju malucha. Można wybrać modele odpowiadające bardziej dla chłopca np. w kształcie samochodu jak i dla dziewczynek w kształcie karocy z królewną. W zależności z jakiego są materiału, można umieścić na nich osobisty grawerunek z życzeniami, cytatem lub fragmentem wierszyka. Dużą popularnością cieszą się wśród rodziców chrzestnych.

3. Ramka na zdjęcia

Gdy dziecko rośnie, jego rodzice wykonują mu bardzo dużo zdjęć. Fotografie same w sobie są wspaniałą pamiątką. Jednak warto zadbać o to, by nie zostały schowane do szuflady, czy zapomniane na dysku komputera. Wręczając piękną, posrebrzaną ramkę na zdjęcia małego jubilata, sprawimy mu prezent na całe życie. Ramki występują w wersji pojedynczej, ale zdarzają się także modele w kształcie kalendarzy, karuzeli itp. z wieloma małymi okienkami na zdjęcia. Wstawiając zdjęcia w taką ramkę, widzimy jak dziecko zmieniło się w trakcie upływającego czasu.

4. Pozytywka ukołysze do snu

Dzieci bardzo lubią zabawki interaktywne. Dlatego dobrym pomysłem na prezent na roczek dla maluszka, który z pewnością skupi jego uwagę jest pozytywka. Wybór pozytywek jest ogromny i bez problemu można zleźć model na roczek dla chłopca i dziewczynki. Roczne dzieci z pewnością chętnie wsłuchają się w rozbrzmiewającą melodię. Warto postawić ją blisko łóżeczka, a być może ukołysze maluszka do snu. Niektóre modele przypominają tradycyjne karuzele, inne dobre wróżki, auta lub misie. 

Wszystkie wyżej wymienione pomysły na wyjątkowy prezent znajdziesz na stronie aleupominek.pl . Wejdź i wybierz idealny prezent na roczek! 

Materiał partnera