Jak wygląda wizyta u dentysty rocznego dziecka?

0
638
wizyta u dentysty
Naturalnym jest, że wizyta rocznego dziecka u dentysta znacznie różni się od standardowej | fot.: materiał partnera

Każdy z nas w swoim życiu odbył pierwszą wizytę u stomatologa. Większość z nas wspomina ten moment jako jeden z najmniej przyjemnych. Pomimo tego, że dawno minęły czasy trzymania na siłę w fotelu dentystycznym i nieprzyjemnego dźwięku wolnoobrotowej maszyny do borowania, dla wielu z nas gabinet dentystyczny wciąż jest elementem traumatycznych wspomnień. Będąc rodzicami, pragniemy zapewnić naszemu dziecku dobry start w przyszłość, dbając o jego wychowanie i zdrowie. W związku z tym przygodę prowadzącą do pięknego, lśniącego uśmiechu, warto rozpocząć już około 1 roku życia. Jak wygląda wizyta u dentysty tak małego pacjenta? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Adaptacja małego pacjenta

Naturalnym jest, że wizyta rocznego dziecka u dentysta znacznie różni się od standardowej. Stomatolog na warszawskim Bemowie stara się zaadaptować małego pacjenta sprawiając, by gabinet kojarzył mu się z miejscem jak najbardziej przyjaznym. Na czym dokładnie polega wizyta adaptacyjna? W całkowicie bezstresowej atmosferze nasze dziecko poznaje gabinet i narzędzia służące do pracy lekarza. Taka wizyta to czas na pierwszy pobyt na fotelu dentystycznym, poznanie w formie zabawy wielu elementów, które później nie budzą strachu. Wizyta u dentysty rocznego pacjenta wiąże się więc przede wszystkim z rozmową oraz stworzeniem pozytywnej atmosfery, która pozwoli dziecku nie bać się przed następnymi wizytami. 

Edukacja rodzica 

Stomatolog na warszawskim Bemowie oprócz tego, że ogromną uwagę poświęca dziecku, to także przekazuje kluczową wiedzę dla jego rodziców. Przede wszystkim na takiej wizycie dowiedzieć możemy się jak należy szczotkować zęby u dziecka. Pomimo tego, że najczęściej odbywa się to w formie gier i zabaw, to przekazywana wiedza i technika jest naprawdę bezcenna w celu utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej dziecka. Co więcej, dowiemy się jaki rodzaj szczoteczki warto używać, kiedy nadejdzie odpowiedni czas na dobór właściwego modelu sonicznego. Stomatolog wyjaśni także jakie pasty są odpowiednie dla naszego rocznego dziecka, jak również uświadomi rodziców, jak kluczowe znaczenie odgrywają nawyki żywieniowe, w zwłaszcza karmienia nocne, które w głównej mierze odpowiadają za tzw. „próchnicę butelkową”, zwaną także kwitnącą. 

Przegląd uzębienia

Na wizycie rocznego pacjenta u dentysty:

  • nasze dziecko pozna różne gry i zabawy uczące właściwej pielęgnacji jamy ustnej,
  • pacjent zaprzyjaźni się z gabinetem stomatologicznym,
  • rodzice zdobędą niezbędną wiedzę o wyborze właściwych akcesoriów do higieny jamy ustnej, 
  • stomatolog na warszawskim Bemowie dokona rutynowego przeglądu uzębienia.

W czasie, gdy dziecko przyzwyczai się do gabinetu i oswoi, dentysta w formie zabaw i wygłupów, przegląda aktualny stan uzębienia. Chociaż dla wielu rodziców to niespodzianka, już roczne dziecko może borykać się z próchnicą czy chorobami dziąseł. Szybka, odpowiednia interwencja specjalisty, będzie kluczem do zachowania idealnego stanu uzębienia. Pomimo tego, że zęby mleczne wypadną, ustępując miejsca zębom stałym, ich stan w dużej mierze przekładać się będzie na kondycję stałego uzębienia. Dlatego właśnie regularne, kontrolne wizyty dzieci u dentysty to jedyna skuteczna recepta na zdrowe i piękne zęby w dorosłym życiu.

Pragniesz, by Twoje dziecko wizyty u stomatologa przeżywało bez strachu?  Zastanawiasz się jak wygląda wizyta rocznego dziecka u dentysty? Zaprowadź swojego Malucha do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego i ciesz się przyjazną atmosferą i uśmiechem swojego dziecka podczas wspólnych zabaw i odkrywania dentystycznych tajemnic. 

Tekst sponsorowany: https://www.dentsm.pl

Materiał partnera