Impreza z okazji chrztu – jak udekorować?

0
964
chrzciny słodki stół
Chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Warto zadbać o każdy szczegół podczas dekoracji imprezy okolicznościowej | fot.: stock.adobe.com

Chrzest jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w życiu dziecka oraz jego rodziców. Jak w takim razie udekorować dom na imprezę z okazji chrztu? Jakich ozdób nie może zabraknąć na stole?

Jak zorganizować imprezę z okazji chrztu?

Pierwszy sakrament w życiu dziecka to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny i społeczności, w której mały człowiek wzrasta. Warto więc wcześniej przygotować się na tę uroczystość tak, aby miała wyjątkową oprawę i odpowiedni charakter. Jest mnóstwo aspektów, o które należy zadbać, choć nie zawsze jawią się one jako najistotniejsze. Spośród tych, o których zdarza się czasem zapomnieć warto wymienić choćby:

 • zaproszenia na chrzest dla gości oraz rodziców chrzestnych,
 • prezent dla rodziców chrzestnych,
 • eleganckie dodatki na stół,
 • dodatki zdobiące salę.

Dziś skupimy się na dwóch ostatnich aspektach imprezy z okazji chrzcin, a na odpowiednich dekoracjach.

Motyw przewodni

Warto wybrać jeden motyw przewodni przyjęcia. Inaczej urządzimy imprezę w stylu nowoczesnym, inaczej w stylu boho, a jeszcze inaczej w stylu z dominującym kolorem. Jednym z wiodących kolorów powinien być biały, a drugi kolor może być dowolny i zależny od upodobań osób organizujących całość. Jednymi z najczęściej wybieranych kolorów przez rodziców maluszków są: zielony, niebieski oraz złoty.

Motyw przewodni na chrzest może wyglądać następująco:

 • kolor dominujący: złoty, element wiodący: złote stópki;
 • kolor dominujący srebrny, element wiodący: srebrny wózek,
 • kolor dominujący: zielony, element wiodący: gałązka eukaliptusa.

Eleganckie dodatki na stół

Dodatki na stole podkreślą charakter tego niesamowitego wydarzenia. Warto zadbać o estetyczne tematyczne serwetki na stole. Mogą być ozdobione złotymi skrzydłami, małymi stópkami lub innymi nawiązaniami do chrtu. Oprócz elementu graficznego na serwetkach może znaleźć się napis: Chrzest Święty. 

Radosny klimat wydarzenia mogą podkręcić niewielkie czekoladki czekające na gości tuż obok talerzy z napisem Chrzest Święty oraz dziecięcymi stópkami.

Warto stół wzbogacić o takie dekoracje jak:

 • bieżnik,
 • winietki,
 • biały obrus,
 • świece i świeczniki,
 • świeży bukiet kwiatów,
 • kieszonki.

Charakter wydarzenia podkreślą umieszczone na ścianie papierowe rozety w kształcie kwiatów w delikatnym odcieniu. Mogą mieć większe i mniejsze rozmiary.

Słodkie wypieki na stole mogą zostać ozdobione pikerami zawierającymi imię dziecka. Równie dobrym pomysłem jest dekoracja muffinek specjalnymi opłatkami z imieniem dziecka. Jeśli na uroczystości będzie tort – warto zaopatrzyć go w tematyczny topper.

Dekoracja sali na Chrzest Święty

Już od progu gości może witać piękna tablica powitalna ze zdjęciem dziecka oraz spersonalizowanym napisem. 

Bardzo oryginalnym i wprawiającym gości w jeszcze lepszy nastrój jest pomysł na drewnianą ściankę z pączkami, którymi mogą częstować się goście podczas imprezy.

Ściany z kolei świetnie ozdobią dekoracje na chrzest w postaci kartonowych ozdób w kształcie gołębi lub rozety z papieru z wyraźnie zaznaczonym brzegiem. 

Nad stołem mogą zawisnąć girlandy z frędzlami lub w kształcie lampionów.

Innym cudownym dodatkiem zdobiącym salę lub pokój gościnny są balony wypełnione helem. Można ozdobić salę balonami właściwie z dowolnym motywem pasującym kolorystycznie do całości. Dobrym wyborem są również balony ozdobione kropkami, przeźroczyste z motywem chmurki lub zawierające napis np. “Nasza mała dziewczynka”.

Impreza z okazji chrztu – podsumowanie 

Chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Warto zadbać o każdy szczegół podczas dekoracji imprezy okolicznościowej. Na początku warto wybrać motyw przewodni, a następnie zgodnie z nim dobierać dodatki. Pamiętajmy jednak, że chrzest jest przede wszystkim wydarzeniem o charakterze duchowym, dlatego warto zadbać o to, żeby całość była stonowana i wyważona. Bezpiecznie więc jest postawić na biel oraz dodatki delikatnie korespondujące z charakterem całej imprezy.

OLI