Czym jest przymus adwokacko-radcowski?

0
554
porady prawne
Jeśli poszukujesz radcy prawnego, który sporządzi skargę kasacyjną w Twojej sprawie lub pragniesz uzyskać jakąkolwiek inną informację związaną z Twoją sytuacją prawną, warto skorzystać z tzw. e-porady | fot.: stock.adobe.com

Nie każda sprawa prowadzona przed urzędem administracji publicznej czy sądem wymaga uczestnictwa profesjonalnego pełnomocnika. Czym jest przymus adwokacko-radcowski i w jakich sytuacjach jesteśmy zobligowani skorzystać z usług adwokata lub radcy prawnego? Dlaczego warto wybrać porady prawne Wyszków poszukując sprawdzonego adwokata? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Porady prawne Wyszków:

Istnieją typu spraw załatwianych w urzędach czy w sądach, które nie są skomplikowane i bez problemu może je załatwić każda osoba, nawet niespecjalnie znająca się na przepisać prawa czy procedurach urzędowych lub sądowych. Należą do nich na przykład mało skomplikowane postępowania administracyjne załatwiane na przykład w urzędach miast, starostwach powiatowych czy urzędach wojewódzkich. Oczywiście przy bardziej skomplikowanych postępowaniach zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, zwłaszcza tych posiadających doświadczenie z zakresu prawa administracyjnego. Istnieją jednak takie sytuacje, w których skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika nie jest wyborem lecz koniecznością, która wynika z przepisów polskiego prawa.

Kiedy należy poprosić o pomoc specjalistę – porady prawne Wyszków

Przymusem adwokacko-radcowskim określa się obowiązek zastąpienia strony przez fachowego pełnomocnika przy dokonywaniu określonej czynności procesowej albo w określonej fazie postępowania. Warto tutaj zaznaczyć, że w celu otwarcia drogi sądowej osobom, których nie stać na poniesienie kosztów zastępstwa procesowego polski ustawodawca wprowadził możliwość złożenia wniosku o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu. W polskim prawie przymus adwokacko-radcowski dotyczy między innymi tzw. nadzwyczajnych środków zaskarżenia (np. skargi kasacyjnej). Uczestnictwo w postępowaniu profesjonalnego pełnomocnika ma za zadanie zwiększenie fachowości i profesjonalizmu postępowań, a także służy zapewnieniu stronom rzetelnej i należytej pomocy prawnej.

Wygodne porady prawne Wyszków

Jeśli poszukujesz radcy prawnego, który sporządzi skargę kasacyjną w Twojej sprawie lub pragniesz uzyskać jakąkolwiek inną informację związaną z Twoją sytuacją prawną, warto skorzystać z tzw. e-porady. W dobie pandemii wiele kancelarii radcowskich oraz adwokackich umożliwiło swoim klientom taką wygodą formę kontaktu. Jeśli nie możesz opuszczać domu lub po prostu chcesz zaoszczędzić sporo czasu, taka forma konsultacji z profesjonalistą to idealne rozwiązanie. Poszukując kancelarii udzielającej online porad prawnych w Wyszkowie warto skontaktować się choćby z kancelarią radcy prawnego Michał Gruchacz.

Materiał partnera