Czy na promocjach bankowych można zarobić?

0
745
promocje bankowe
Promocje oferowane przez banki są ogólnie dostępne, każda zainteresowana osoba może znaleźć produkt, dopasowany do swoich potrzeb | fot.: materiał partnera

Promocje bankowe to doskonały sposób na zdobycie dodatkowej gotówki czy wartościowego bonusu. Dzięki promocyjnym usługom, oferowanym przez banki można również zmniejszyć koszty zaciągniętych kredytów czy zarobić na konie oszczędnościowym. Jak znaleźć atrakcyjne promocje? Na co zwracać uwagę?

Promocje bankowe – na czym polegają?

Promocje bankowe przeznaczone są najczęściej dla osób, które nie korzystały z usług danej placówki, ich celem jest  przyciągnięcie nowych klientów i zachęcenie do skorzystania z oferowanego produktu. W bankach można również znaleźć promocje przeznaczone dla stałych klientów, które stanowią np. zachętę do zaciągnięcia kredytu, założenia lokaty czy rachunku firmowego. Z promocji mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i posiadacze kont firmowych. 

Co daje udział w promocjach bankowych?

Czy na promocjach bankowych można zarobić? Tak, ale trzeba spełnić określone warunki, wymagane przez banki. Klienci mogą zdobyć atrakcyjne bonusy, a także zaoszczędzić pieniądze. Główne profity to premie gotówkowe, vouchery i karty podarunkowe, które można wykorzystać w wielu sklepach i punktach usługowych. Ciekawym bonusem jest usługa moneyback, dzięki której klient otrzymuje procentowy zwrot środków za zakupy opłacone kartą kredytową. Inne promocje to m.in. nagroda pieniężna za założenie konta osobistego, za wyrobienie karty kredytowej czy założenie rachunku dla dziecka. Są banki, które oferuje nagrody rzeczowe za skorzystanie z ich usług. Klienci, którzy założą np. konto osobiste czy konto oszczędnościowe mogą otrzymać nowoczesne smartfony, sprzęt sportowy czy elektroniczny. Banki, aby przyciągnąć nowych klientów, oferują niskie prowizje i oprocentowanie za udzielnie kredytu, obniżenie marży, a nawet RRSO zero procent.

Najlepsze promocje bankowe – czy warto z nich korzystać?

Promocje oferowane przez banki są ogólnie dostępne, każda zainteresowana osoba może znaleźć produkt, dopasowany do swoich potrzeb. Warto skorzystać z rankingu promocji bankowych, który skupia najlepsze oferty w jednym miejscu, pokazuje, co oferuje dany bank i jakie warunki trzeba spełnić. Aby zarabiać na produktach, oferowanych przez banki, trzeba wykazać się rozwagą. Bardzo ważne, aby dokładnie czytać warunku umowy oraz szczegóły dotyczące danej promocji. Trzeba spełnić wszystkie warunki, w przeciwnym wypadku promocja przepadnie.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile można zarobić na promocjach bankowych. Oferty zmieniają się bardzo szybko, trzeba na bieżąco śledzić akcje promocyjne i wyłapywać aktualne promocje bankowe. Warto jednak pamiętać, że promocje wiążą się ze spełnieniem określonych warunków i wymagają założenie konta czy zaciągnięcia kredytu. Najlepsze oferty przynoszą ok. kilkuset złotych premii miesięcznie. Obecnie największą uwagę cieszą się takie promocje jak:

  • mBank z premią 500 za konto osobiste,
  • darmowe konto w Santander Bank Polska,
  • 720 zł zwrotu za tankownie w zamian za wyrobienie Citibank-BP Motokarty,
  • 100 zł nagrody w gotówce za założenie konta dziecku w BNP Paribas,
  • do 2000 nagrody dla firm można otrzymać za założenie iKonta Biznes w Alior Banku.

Jak widać, na produktach bankowych można zarabiać. Trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu, uważnie śledzić rankingi i dokładnie czytać warunki umowy. Dzięki temu można dorobić kilkaset złotych do pensji. 

Materiał partnera