Lepsze Lamborghini Gallardo czy Audi R8? Najlepiej jak przekonasz się o tym na własnej skórze!

0
1403
luksusowe audi
Obok Lamborghini Gallardo to Audi R8 jest kolejnym sportowym samochodem marzeń | fot.: materiał partnera

Większość miłośników motoryzacji marzy o tym, aby usiąść za kierownicą Lamborghini Gallardo lub Audi R8. Zamknięta pod maską potężna moc kusi każdego, kto uwielbia szybką jazdę. Za co jeszcze uwielbiane są te samochody? A które spośród tych dwóch aut jest lepsze — Lamborghini Gallardo czy Audi R8? Sprawdź nasze porównanie oraz dowiedz się, gdzie możesz zrealizować przejazd każdym z tych sportowych samochodów i wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Lamborghini Gallardo

Lamborghini Gallardo to włoskie auto, które skupia na sobie wzrok każdego, kto jest w pobliżu. Napęd na cztery koła, ogromna moc silnika i design to główne powody, dla których to auto jest wybierane. Warto też podkreślić, że pomimo zaskakującej mocy 560 KM, pojazd prowadzi się bardzo pewnie, a to właśnie dzięki swojej przyczepności – napędowi na 4 koła.  Oczywiście są też tacy, którzy nie zwracają większej uwagi na parametry, a po prostu chcą mieć w garażu auto mające logo z bykiem. Aby poznać lepiej Lamborghini Gallardo, sprawdź jego dane techniczne.

Dane techniczne Lamborghini Gallardo:

  • Prędkość max: 315 km/h
  • Silnik: 5,2 l
  • Przyspieszenie do 100 km: 3,4 sekundy
  • Moc: 560 KM

Trzeba przyznać, że moc silnika i maksymalna prędkość Lamborghini Gallardo robią wrażenie. A jak wypada Audi R8?

Audi R8

Obok Lamborghini Gallardo to Audi R8 jest kolejnym sportowym samochodem marzeń. Ten sportowy samochód, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Przyjrzeliśmy się bliżej Audi R8 z silnikiem V8 i trzeba zaznaczyć, że to auto w piękny sposób łączy w sobie elegancję ze sportowym designem. Moc generowana przez niezawodny silnik jest przenoszona na wszystkie cztery koła, co pozwala pokonywać najbardziej kręte odcinki trasy. A jak na tle Lamborghini Gallardo prezentują się dane techniczne Audi R8?

Dane techniczne Audi R8:

  • Prędkość max: 302 km/h
  • Silnik: 4,2 V8
  • Przyspieszenie do 100 km: 4,6 sekundy
  • Moc: 430 KM

Jeśli dane techniczne Cię nie przekonują, możesz przetestować możliwości zarówno Lamborghini, jak i Audi na własnej skórze. Wystarczy zakupić voucher na przejazd sportowym autem. Jazdy odbywają się w okresie wiosenno-jesiennym na profesjonalnych torach wyścigowych podczas eventów motoryzacyjnych w kilkunastu miastach w całej Polsce. Co więcej, doświadczeni instruktorzy zadbają o to, aby bezpieczeństwo imprezy było na najwyższym poziomie. Na tych imprezach możesz poznać ludzi, którzy dzielą Twoje pasje i zainteresowania związane z motoryzacją. Którym autem chcesz się przejechać w roli kierowcy?

A może pojedynek Lamborghini Gallardo i Audi R8?

Wybór jednego z tych samochodów wbrew pozorom może być trudny. Na szczęście nie musisz między nimi wybierać. Wybierając tzw. pojedynek, masz możliwość, aby zasiąść za kierownicą obu tych samochodów i zaszaleć na torze wyścigowym. Pojedynek to przejazd za kierownicą więcej niż jednego auta. W tym przypadku pojedynek Lamborghini Gallardo i Audi R8 to idealne rozwiązanie, dla tych, którzy nie lubią się ograniczać i spełnienie marzeń każdego fana motoryzacji. Za kierownicą Lamborghini Gallardo poczujesz, czym jest prestiż tej włoskiej marki. Natomiast jazda Audi R8 pokaże Ci jak komfortowa może być jazda autem, którego moc przekracza 400 KM.

Pod względem parametrów technicznych ten pojedynek zwycięża Lamborghini. Jednak trzeba zaznaczyć, że oba auta mają ogromną moc i mogą osiągnąć imponującą prędkość jazdy. Komfort prowadzenia najlepiej ocenić samemu, ponieważ jest on w dużej mierze zależny od indywidualnych predyspozycji i upodobań. Zakup voucher, zapoznaj się z dostępnym kalendarzem jazd na poszczególnych torach i spełnij swoje marzenie motoryzacyjne. Jeśli chcesz zrealizować przejazd zarówno Lamborghini, jak i Audi R8 to podpowiadamy, że najkorzystniej jest wybrać właśnie pojedynek.

Materiał partnera