Krótki poradnik o tym, jak nie dać się nabrać i nie kupić motoryzacyjnego bubla

0
1269
jak nie kupić motoryzacyjnego bubla
Zajrzyj też pod maskę samochodu i sprawdź, ile jest w nim oryginalnych części. Musisz mieć świadomość tego, że jeśli zależy Ci na uzyskaniu żółtych tablic rejestracyjnych to spełniający kryteria pojazd musi liczyć co najmniej 75proc. oryginalnych części, w tym główne podzespoły | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Stare samochody albo się kocha, albo nienawidzi. Co prawda nie każdy wchodzi w ich posiadanie ze względu na miłość do motoryzacji, jednak chcąc kupić samochód liczący sobie kilkadziesiąt lat trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Osoby sprzedające klasyki często zaniżają cenę pojazdu chcąc ukryć jego wady i usterki, dlatego trzeba być czujnym, a w razie jakichkolwiek niepewności poprosić o pomoc osobę posiadającą większą wiedzę od nas samych.

Nie daj się oszukać

Jeśli znajdziesz ofertę, która wydaje się być atrakcyjną to nie podejmuj pochopnych decyzji sugerując się tym, że zaraz ktoś sprzątnie Ci ją sprzed nosa. Sprawdź dokładnie stan techniczny pojazdu i jego wygląd zewnętrzny. Wypytaj właściciela o przeszłość pojazdu, metrykę i poproś o okazanie dokumentów potwierdzających własność. Dowiedz się, czy pojazd brał udział w kolizjach drogowych, a także jakie zmiany zostały w nim wprowadzone. Zajrzyj też pod maskę samochodu i sprawdź, ile jest w nim oryginalnych części. Musisz mieć świadomość tego, że jeśli zależy Ci na uzyskaniu żółtych tablic rejestracyjnych to spełniający kryteria pojazd musi liczyć co najmniej 75proc. oryginalnych części, w tym główne podzespoły. Wydaje Ci się, że łatwo znajdziesz części zamienne? Nie bądź tego taki pewny. Pierwsze sprawdź, czy w ogóle takowe są oferowane, a dopiero później podejmuj ostateczną decyzję o zakupie.

Zabezpiecz swój kapitał

Inwestowanie w stare samochody jest bardzo ryzykowne, bo przecież w każdej chwili możemy wszystko stracić. Wystarczy, że pojazd zostanie uszkodzony, a już jego wartość na rynku spadnie. Dodatkowo zepsuty pojazd nie będzie nikomu potrzebny, a jego naprawa może kosztować fortunę. Jak ustrzec się kosztów związanych z remontem? Wystarczy, że już teraz zaczniesz rozglądać się za korzystnym ubezpieczeniem dedykowanym klasykom. Z naszej strony możemy zaproponować Ci zagraniczną polisę – https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/, która oferuje jedne z najkorzystniejszych warunków na rynku. Zagraniczny ubezpieczyciel przewiduje rekompensatę finansową w sytuacjach, które nie są brane pod uwagę przez ubezpieczycieli z Polski. Nie warto wykupywać polis, byle tylko mieć świadomość, że masz jakąkolwiek ochronę. Jeśli chcesz spać spokojnie i nie martwić się wykup ubezpieczenie, które w razie kłopotów nie pozostawi Cię samego sobie.


Materiał partnera zewnętrznego