Ile kosztują opony zimowe?

0
6964
Opony samochodowe
Oferta marki Uniroyal - należącą do koncernu Continental, to szeroki wybór opon wysokiej klasy w konkurencyjnych cenach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Opony do jazdy zimą znacznie różnią się od tych, które zakładamy latem. Cechują się inaczej zaprojektowanym bieżnikiem oraz innym rodzajem gumy. Ceny poszczególnych modeli będą się oczywiście różnić w zależności od typu pojazdu, do którego będzie dedykowane ogumienie, a także od jakości wykonania. Warunki zimowe nie są korzystne, w znacznie większym stopniu narażamy się na utratę kontroli nad pojazdem, a sama droga hamowania znacznie się wydłuża. Nie warto oszczędzać na ogumieniu jeżeli zależy nam na naszym bezpieczeństwie.

Dobrej jakości opony zimowe nie należą do najtańszych. Oferta marki Uniroyal – należącą do koncernu Continental, to szeroki wybór opon wysokiej klasy w konkurencyjnych cenach. Ich zakup będzie wiązać się z gwarancją utrzymywania kontroli nad pojazdem w trudnych warunkach.

Jako przykład dobrej opony zimowej warto podać Uniroyal MS plus 77 (https://www.uniroyal.pl/samochod/opony/ms-plus-77). Produkt cechuje się swoją uniwersalnością, jest dedykowany do zwykłych samochodów osobowych oraz SUV-ów. Opony te zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu oraz charakteryzują się zwiększoną przyczepnością na śniegu i lodzie. MS plus 77 to opony zimowe, które odpowiednią przyczepność wykazują również na suchych nawierzchniach – sprawdzą się świetnie w cieplejsze dni, podczas zimy. Świetnie trzyma się powierzchni drogi za sprawą specjalnej mieszanki wykonania opony z dodatkiem krzemionki. Koszt pojedynczej opony, w zależności od wybranych rozmiarów, będzie wynosić zazwyczaj od 179 do 359 złotych.

Natomiast jeśli potrzebujemy ogumienia do pojazdu typu van lub lekkiego samochodu dostawczego, świetnym rozwiązaniem będą opony zimowe Uniroyal Snow Max 2 (https://www.uniroyal.pl/samochod/opony/snow-max-2). Oferują świetny stosunek jakości, co do ceny. W zależności od wybranego przez nas sklepu koszt zakupu pojedynczej opony będzie wahać się w granicach od 320 do 360 złotych. Ogumienie wykazuje ochronę przed aquaplaningiem za sprawą jodełkowego wzoru bieżnika. Snow Max 2 umożliwia wysoki poziom panowania nad pojazdem nawet podczas przewożenia ciężkiego towaru. Opony te cechują się wysoką odpornością, dzięki czemu ogumienie będzie służyć przez znacznie dłuższy czas. Natomiast za sprawą odpowiednich oporów toczenia stosowanie tego typu opon to również znacznie mniejsze koszty paliwa.

Opony marki Uniroyal z pewnością będą gwarancją świetnych parametrów oraz w dalszym ciągu doskonałej ceny. Ich zakup umożliwi nam nie tylko komfort prowadzenia, ale również podwyższenie standardów bezpieczeństwa podczas podróżowania.


Materiał partnera zewnętrznego