Wałki do spania, czyli prosty sposób na bóle pleców

0
723
wałek do spania
Naprawdę dobry wałek do spania powinien być uszyty z naturalnego materiału | fot.: stock.adobe.com

Męczy Cię ustawiczny ból pleców i nie wiesz już, co masz z tym zrobić? Nie pomogło nic, nawet specjalistyczna rehabilitacyjna poduszka ortopedyczna? Jeżeli prowadzisz przy tym siedzący tryb życia i pracujesz w biurze, to z pewnością nie jest Ci łatwo. Bolące plecy to koszmar, z którym zmaga się coraz więcej osób i z którym naprawdę ciężko jest sobie poradzić samemu. Terminy do lekarzy przerażają, a i tak zazwyczaj kończy się na poleceniu wykonywania prostych ćwiczeń, które wcale nie chcą pomóc. Szansę na profesjonalną opiekę i rehabilitację mają nieliczni szczęściarze, którzy trafią na lekarzy, którzy nie zbagatelizują ich problemu. Albo ci, których stać na to, by zafundować sobie leczenie prywatnie. Co jednak, kiedy Twoje plecy bolą coraz gorzej, a Ty zamiast się wysypiać ledwo możesz przez to zmrużyć oko? A może by tak rozważyć wałki do spania?

Jest sposób, który może Ci skutecznie pomóc

Sposobem tym jest nic innego, jak prosty wałek do spania. Tak, choć może Ci się to wydawać nieprawdopodobne, to specjalne wałki są wręcz idealne do tego, by pozbawić Cię już na zawsze bóli i pomóc się w końcu wyspać. Są do tego naprawdę bardzo uniwersalne i mogą służyć nie tylko jako poduszka, ale także podkładka pod utrudzone kolana, jeżeli wykonujesz na przykład pracę stojącą. Nadają się także do uprawiania jogi!

Naprawdę dobry wałek do spania powinien być uszyty z naturalnego materiału, takiego jak bawełna lub len. Nie idź na łatwiznę i nie kupuj wałka z syntetycznym wypełnieniem, nie pomoże Ci on. Lepiej zainwestuj w taki, który wypełniono naturalnym materiałem. Na rynku dostępne są dziesiątki opcji wypełnień, jak na przykład:

  • łuska gryki
  • łuska orkiszu
  • płaskurka
  • łuska prosa

Popularne są także wkłady ze specjalnym przeznaczeniem, takim jak sauna:

  • płatki sosny
  • naturalny korek

Takie wałki do spania są naprawdę różnorodne, występują również w różnych długościach i średnicach, tak że każdy może dopasować go dla siebie. Jeżeli pracujesz w fabryce i męczą Ci się nogi, wybierz większy, który po pracy wygodnie podeprze Twoje kolana. Jeżeli cierpisz przez bóle kręgosłupa wywołane ciągłym siedzeniem, weź mniejszy model, który idealnie podeprze Twoją utrudzoną szyję.

Ale jak to działa?

Bardzo prosto i nie ma w tym żadnej kosmicznej technologii ani magii. Po prostu wałek do spania dopasowuje się do Twojego ciała zupełnie naturalnie, szczególnie jeżeli wykonany jest z wyżej wymienionych materiałów, które dostosują się do każdej krzywizny. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo i bardzo zdrowe, które pozwoli Ci w końcu porządnie wypocząć.

Materiał partnera