Problem z nietrzymaniem moczu? – istnieje proste rozwiązanie

0
310
smutny mężczyzna na niebieskim tle
Po konsultacji z lekarzem, mężczyzna otrzymuje diagnozę - z jakiego powodu pojawiło się u niego nietrzymanie moczu | fot.: materiał partnera

Problemy z nietrzymaniem moczu mogą dotykać każdego, niezależnie od płci, czy też wieku. Mężczyźni w średnim wieku nie chcą przyznać się do tego schorzenia, jest to dla nich bardzo wstydliwe, a liczba takich mężczyzn wcale nie jest mała. Leczenie nietrzymania moczu jest bardzo ważne, ale równie istotne jest ukrycie objawów, które mogą prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

Jak objawia się nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Początkowe symptomy są bardzo często bagatelizowane, ponieważ obejmują zazwyczaj tylko kilka kropel. Po pewnym czasie częstotliwość korzystania z toalety zwiększa się, zarówno w dzień, jak i w nocy, a oddawaniu moczu może towarzyszyć nawet ból. Nietrzymanie moczu podczas kichnięcia, wysiłku fizycznego, śmiania się, czy wstawania nasila się z dnia na dzień. Im później skonsultujemy nasze objawy z lekarzem, tym leczenie może stać się zdecydowanie trudniejsze oraz bardziej uciążliwe. 

Rodzaje nietrzymania moczu

Wyróżnia się głównie trzy kategorie:

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – mięśnie dnia miednicy z wiekiem stają się coraz słabsze i właśnie z tego powodu mocz jest oddawany niekontrolowanie szczególnie podczas wysiłku fizycznego, ale także, gdy kichamy lub śmiejemy się,
  • Nietrzymanie moczu z przepełnienia pęcherza – ten typ jest związany głównie z przerostem prostaty. Powiększona prostata utrudnia oddawanie moczu, dlatego też w pęcherzu pozostają jego resztki i w końcu ulega przepełnieniu. W takim wypadku mocz zostaje wydalany mimowolnie, najczęściej w postaci powolnego strumienia,
  • Nietrzymanie moczu z naglącym parciem – w tym wypadku pęcherz jest nadreaktywny. Charakteryzuje się tym, że nagle mężczyzna zaczyna odczuwać niepohamowaną potrzebę oddania moczu i często nie zdąży nawet dojść do toalety. Do takich reakcji bardzo często dochodzi w nocy, co zaburza prawidłowy czas snu. 

Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn

Po konsultacji z lekarzem, mężczyzna otrzymuje diagnozę – z jakiego powodu pojawiło się u niego nietrzymanie moczu. Sposoby leczenia są różne – od naturalnych ziół, ćwiczeń na mięśnie Kegla, po środki farmakologiczne, a nawet zabiegi operacyjne. Wszystko zależy od stopnia nasilenia danego problemu. Mężczyznom borykającym się z nietrzymaniem moczu zaleca się również zmianę nawyków żywieniowych, rozpoczęcie aktywnego stylu życia oraz ograniczenie korzystania z używek, w szczególności papierosów. 

Jak ukryć objawy nietrzymania moczu?

Ta kwestia staje się najbardziej wstydliwa, bardzo mocno wpływa na pewność siebie u panów. Pojawianie się plam na ubraniach, nieprzyjemny zapach – to wszystko może wpływać na poczucie komfortu u mężczyzny. W celu jak najlepszego ukrycia objawów związanych z nietrzymaniem moczu powstały specjalne wkładki. Urologiczna wkładka dla mężczyzny średnim wieku stanowi świetne, a przede wszystkim dyskretne rozwiązanie. Jest to chłonny produkt, który neutralizuje zapachy oraz pozwala w pełni korzystać z życia bez stresu. Tego rodzaju wkładki mają bardzo łatwą aplikację, najczęściej wyposażone są w samoprzylepne paski, dzięki którym przylegają do bielizny i nie przemieszczają się, nawet podczas wysiłku fizycznego. Sklep medyczny online oferuje szeroki wybór wkładek urologicznych. Producent w bardzo szczegółowo opisuje każdy produkt, tak aby mężczyzna mógł dobrać rodzaj wkładki do nasilenia swojego problemu. Dzięki wkładkom mężczyzna cierpiący na nietrzymanie moczu może w końcu zapomnieć o swoim problemie, pozbyć się towarzyszącego mu na co dzień dyskomfortu oraz uniknąć wstydliwych sytuacji.

Materiał partnera