Jak rajstopy mogą nam pomóc podczas długiej podroży samolotem? O zaletach funkcyjnych rajstop uciskowych

0
2307
Innowacyjne rozwiązanie, które gwarantują rajstopy uciskowe, pozwala na zachowanie uczucia komfortu przez wiele godzin podczas podróży, w której ciało przez długi czas jest unieruchomione | fot.: pixabay.com

Kilkugodzinna podróż samolotem dla niektórych osób bywa wyjątkowo uciążliwa. Oprócz dyskomfortu, jaki niektórzy mogą odczuwać ze strachu przed samym lotem, trzeba też liczyć się ze spędzeniem długiego czasu w fotelu, w mało wygodnej pozycji siedzącej, co może stać się przyczyną problemów ze zdrowiem. Jednym z nich jest zakrzepica żył kończyn dolnych. Na szczęście istnieją skuteczne i proste sposoby, które mogą jej przeciwdziałać.

Problemy zdrowotne podczas podróży samolotem

Unieruchomienie ciała przez wiele godzin w połączeniu z podwyższonym ciśnieniem, które panuje w kabinie samolotu znacznie utrudnia prawidłowe krążenie krwi. Takie warunki sprzyjają powstawaniu zakrzepów w żyłach kończyn dolnych, czego efektem może być zator płucny. Należy on jednak do najbardziej ekstremalnych powikłań zakrzepicy i aby zaistniał, musi wystąpić szereg dodatkowych czynników takich, jak np. choroby układu krążenia. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi, które mogą pojawić się podczas długiej podróży samolotem.

Kto jest najbardziej narażony na problemy zakrzepowo-zatorowe w trakcie lotu?

Należy podkreślić, że w pełni zdrowe osoby bardzo dobrze znoszą podróże samolotem, nawet te, które trwają wiele godzin. Problem z zakrzepicą żył pojawia się w kilku konkretnych przypadkach. Najbardziej narażeni są więc podróżujący, którzy zmagają się z chorobami serca, naczyń krwionośnych i całego układu krążenia oraz oddechowego. Zakrzepica podczas lotu może pojawić się również u osób, które niedawno przeszły operacje, cierpią na nowotwór, mają problemy z krzepnięciem krwi, są w podeszłym wieku, w ciąży lub zażywają doustne środki antykoncepcyjne albo są w trakcie zastępczej terapii hormonalnej. W zwiększonej grupie ryzyka są oczywiście także osoby ze zdiagnozowaną wcześniej zakrzepicą lub zatorowością.

W każdym z wyżej wymienionych przypadków konieczna jest konsultacja z lekarzem, zanim odbędzie się podróż samolotem. A kiedy już do niej dojdzie, warto wiedzieć, w jaki sposób można zapewnić sobie większą ochronę przed problemami zakrzepowo-zatorowymi, które mogą pojawić się w trakcie lotu. To także metody, które pomogą poprawić komfort podczas podróży.

Rajstopy uciskowe przeciwżylakowe – ratunek dla podróżujących

Być może mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją bardzo proste metody i łatwo dostępne środki, które chronią przed problemami zatorowo-zakrzepowymi. Dla kobiet doskonałym rozwiązaniem jest używanie specjalnych rajstop funkcyjnych. Ich główną zaletą jest prozdrowotne działanie, które ma na celu poprawę krążenia w kończynach dolnych. Co więcej, takie specjalistyczne rajstopy są równie estetyczne jak ich klasyczne odpowiedniki. Najwyższa jakość dzianiny, modelująca część majteczkowa i możliwość wyboru rajstop bez zaznaczonej części palcowej to już standard. W związku z tym, wybierając na podróż samolotem rajstopy uciskowe przeciwżylakowe, zyskuje się znacznie więcej – oprócz prozdrowotnego działania, również komfort i estetyczny wygląd.

Jednak wielu osobom na myśl nasuwa się pytanie: „W jaki sposób rajstopy mogą pomóc podczas długiej podróży samolotem?”. Odpowiedź jest prostsza, niż może się wydawać.

Zalety noszenia rajstop uciskowych w podróży

Główną cechą tego rodzaju rajstop jest wykorzystanie w nich specjalnej technik, która opiera się na lekkim, stopniowanym ucisku nóg na całej ich długości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaobserwować szereg korzyści dla zdrowia:

  • wyraźne uczucie ulgi dla zmęczonych nóg,
  • przeciwdziałanie opuchliźnie i zastojowi limfatycznemu,
  • działanie przeciwżylakowe,
  • brak tzw. „pajączków” na nogach (pękających naczynek),
  • ułatwione krążenie krwi w żyłach,
  • prawidłowe pompowanie krwi do serca,
  • likwidacja zastoju żylnego.

Innowacyjne rozwiązanie, które gwarantują rajstopy uciskowe, pozwala na zachowanie uczucia komfortu przez wiele godzin podczas podróży, w której ciało przez długi czas jest unieruchomione. Dzięki zastosowanej technice ucisku, poprawie ulega krążenia, co jest niezwykle pożądane w trakcie długotrwałego siedzenia. Wystarczy przed podróżą założyć specjalne rajstopy funkcyjne, aby zapewnić sobie uczucie komfortu i uchronić się przed poważnymi problemami zdrowotnymi.

Rajstopy funkcyjne – gdzie je kupić?

Specjalne rajstopy funkcyjne, które spełniają bardzo ważną rolę w ochronie przed problemami zakrzepowo-zatorowymi, są szeroko dostępne. Znajdują się w ofertach najlepszych marek (np.: https://www.gatta.pl/pl/rajstopy/rajstopy/rajstopy-funkcyjne/rajstopy-przeciwzylakowe/), które stawiają na najwyższą jakość swoich produktów. Najważniejsze jest to, aby wybierać te rajstopy uciskowe, które są rekomendowane przez zaufane placówki medyczne. To gwarancja, że ich prozdrowotna funkcja nie opiera się wyłącznie na nazwie, ale w rzeczywistości wykazują działanie ochronne przed problemami związanymi z krążeniem.


Artykuł sponsorowany