Trening ABS – poznaj zalety i zacznij ćwiczyć mięśnie brzucha!

0
2218
kobieta wysportowana z wyrzeźbionymi mięśniami brzucha
Regularne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha nie tylko korzystnie wpłynie na Twoją sylwetkę, ale też na samopoczucie! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Treningi ABS cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Świetnie sprawdzą się do wykonywania w domu, na siłowni czy w plenerze. Na czym polega trening ABS? Jakie niesie korzyści? Podpowiadamy, dlaczego warto wdrożyć ćwiczenia na mięśnie brzucha do planu treningowego!

Co to jest trening ABS?

Ćwiczenia ABS to skrót od Abdominal Body System, oznaczającego zestaw ćwiczeń, który w największym stopniu wzmacnia mięśnie brzucha. Trening dedykowany jest osobom, które chcą efektywnie pracować nad wyglądem brzucha i wzmocnić mięśnie core. Podczas ćwiczeń angażujemy do pracy mięśnie górnej oraz dolnej części brzucha, ale również mięśnie skośne, mięśnie poprzeczne i mięśnie dolnego odcinka brzucha. I choć płaski oraz ładny brzuch robi się przede wszystkim w kuchni, to trening ABS zdecydowanie może pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Poniżej prezentujemy, jakie korzyści niesie ta forma treningowa!

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie brzucha? Zalety treningu ABS

Redukcja tkanki tłuszczowej – pamiętaj, że robiąc „brzuszki”, nie schudniesz tylko z brzucha, ale trening ABS znacząco pomoże Ci w utracie niepożądanego tłuszczyku i wyszczupli również tę partię ciała. Jeśli fałdki na brzuchu to Twoja największa zmora, istnieje duże prawdopodobieństwo, że skutecznie się ich pozbędziesz. Intensywny trening ABS pozwala spalić w ciągu godziny od 250 do nawet 500 kcal.

Ujędrnienie ciała – trening ABS świetnie oddziałuje na newralgiczne partie ciała. Pomoże pozbyć się fałdek, boczków, ale i świetnie ujędrni ciało oraz ograniczy występowanie rozstępów i cellulitu. Jeśli pomarańczowa skórka spędza Ci sen z powiek, warto zdecydować się na tego typu aktywność!

Trening ABS sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Wzmacnianie mięśni brzucha ma przełożenie także dla kręgosłupa. Mięśnie skośne odpowiedzialne są za stabilność i chronią kręgosłup, dlatego ich wzmocnienie może znacząco zredukować Twoje dolegliwości bólowe pleców i będzie sprzyjać temu, byś przestał się garbić.

Regularne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha nie tylko korzystnie wpłynie na Twoją sylwetkę, ale też na samopoczucie! Umięśniony brzuch to większa pewność siebie? Po części pewnie tak, ale nie musisz mieć „kaloryfera”, by wierzyć w siebie i być z siebie dumnym. Postanów sobie regularne ćwiczenie, a jeśli w nim wytrwasz, zobaczysz, że satysfakcja będzie oddziaływać na poczucie zadowolenia z siebie! Nie masz doświadczenia i wolisz ćwiczyć pod okiem trenera? W takim razie wybierz się na trening ABS na siłowni. Taką opcję oferują np. kluby Total Fitness.

Jak widzisz, trening ABS to atrakcyjna forma treningowa, która dostarczy korzyści każdemu – bez względu na cel czy zaawansowanie w treningach. Zacznij pracować nad mięśniami brzucha, a zyskasz nie tylko ładnie wyrzeźbienie, ale i prawidłową postawę ciała oraz zredukujesz ból kręgosłupa!


Materiał partnera zewnętrznego