Odżywki białkowe na odchudzanie i budowę masy. Jak działają?

0
382
kobieta z odżywką białkową
Odżywki białkowe to warte uwagi suplementy, które wspierają wiele procesów w naszym organizmie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chęć stworzenia idealnej sylwetki wymaga odpowiedniego przygotowania, systematyki w ćwiczeniach oraz jedzeniu i odpowiedniej suplementacji. Jak w tym wszystkim wspiera nas białko?

Profesjonaliści uważają, że dieta to 70% sukcesu w dążeniu do osiągnięcia indywidualnych celów. Pozostałe 30% to w większości zaplanowane i przemyślane ćwiczenia. W ten sposób tworzymy podwaliny, które doprowadzą nas do upragnionej wagi i sylwetki. Sprawdźmy więc w jakich sytuacjach i dla kogo przydatne będą odżywki białkowe. Być może dzięki nim nasze ciało zintensyfikuje działania, a my będziemy cieszyć się z widocznych efektów.

Komu pomogą odżywki białkowe?

Odżywki białkowe zawierają w swoim składzie 93-98% białka. Pozostały skład to tłuszcze, węglowodany, woda i sole mineralne. Dla przykładu w 30 g porcji odżywki znajduje się ponad 20 g białka dającego lekko ponad 100 kcal. Jest to informacja przydatna dla wszystkich osób, którym nieobca jest aktywność fizyczna. Właśnie dla nich dedykowane są tego rodzaju suplementy. Trening uszkadza mięśnie. Do ich regeneracji, a tym bardziej do wzrostu potrzebne jest właśnie białko. Przyjmuje się, że osoby stroniące od ćwiczeń potrzebują go ok. 0,8 g/kg beztłuszczowej masy ciała każdego dnia. Sportowcy wytrzymałościowi powinni dostarczać 1,4 g/kg, a zawodnicy sportów siłowych do 2 g/kg. Warto więc włączyć odżywkę białkową do codziennej diety. Swoje zapasy uzupełnimy na https://www.bcaa.pl/odzywki-bialkowe/.

Jesteś tym, co jesz

Nie jest to hasło przypadkowe. Wszystko, co trafia do naszego ciała, ma na nas wpływ. Śmieciowe jedzenie i używki prędzej czy później dadzą o sobie znać. Dlatego w osiąganiu celów ważna jest dieta, która jest nieocenionym wsparciem i fundamentem. Często jednak trudno o implementacje wszystkich składników odżywczych tylko dzięki posiłkom. Nawet jeśli są one zrównoważone i korespondują z piramidą zdrowego odżywiania, to organizm może potrzebować więcej witamin i minerałów. Mężczyzna o masie 90 kg z niewielką tkanką tłuszczową powinien zjadać 160 g białka dziennie. W 100 g piersi z kurczaka jest jego 20 g. Nie każdy preferuje konsumpcję dużych ilości mięsa każdego dnia, szczególnie dotyczy to wegetarian. W tym wypadku substytutem mogą być odżywki białkowe, które uzupełnią niedobory. Znaleźć można kompozycje dedykowane osobom stroniącym od produktów pochodzenia zwierzęcego.

Odżywki białkowe na odchudzanie

Zwykle suplementy białkowe kojarzą się z budową masy mięśniowej, a nie odchudzaniem. Nie mniej są one dobrym wsparciem w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. W końcu to jej, a nie mięśni chcemy się pozbyć. Żeby taki proces miał miejsce, to znów należy odwołać się do diety i ćwiczeń. Dzięki tym ostatnim nasze zapasy energii zamknięte w tłuszczu są uwalniane. Podczas aktywności i przy zachowaniu zbilansowanego menu powstaje tzw. deficyt kaloryczny. W momencie, gdy się on pojawia, to nasza sumplementacja przyniesie oczekiwane rezultaty. Włączenie odżywek białkowych w proces redukcji tłuszczu, przynosi pozytywne efekty. Objawia się to poprzez redukcje tkanki tłuszczowej i utrzymanie lepszej proporcji masy mięśniowej w stosunku do niej.

Odżywki białkowe to warte uwagi suplementy, które wspierają wiele procesów w naszym organizmie. Każdy trening uszkadza nasze mięśnie. Do ich odbudowy i powiększenia potrzebne są białka, które dostarczymy w jedzeniu, a wszelkie niedobory uzupełnimy odżywką białkową. W ten sposób nasze ciało będzie miało idealne warunki do wzrostu lub redukcji tkanki tłuszczowej. Efekty są warte każdego wysiłku.


Materiał partnera zewnętrznego