Na czym polega dieta samuraj?

0
594
zbilansowana dieta w stylu samuraj
Dieta samuraj to dieta, która jest skierowana przede wszystkim do osób, które intensywnie trenują. Dieta samuraj, w dużej mierze jest inspirowana japońskim stylem jedzenia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dieta samuraj to dieta, która jest skierowana przede wszystkim do osób, które intensywnie trenują. Dieta samuraj, w dużej mierze jest inspirowana japońskim stylem jedzenia.

Dieta samuraj to dieta, która jest skierowana przede wszystkim do osób, które intensywnie trenują. Dieta samuraj, w dużej mierze jest inspirowana japońskim stylem jedzenia. Podobnie jak dieta paleo, dieta samuraj opiera się na nieprzetworzonych i naturalnych produktach. Podstawą diety samuraj jest głównie mięso, ryby, owoce i warzywa nie zawierające skrobi. Powinniśmy za to unikać nabiału, rafinowanych olejów, produktów zbożowych, cukrów, roślin strączkowych a także produktów przetworzonych. Modyfikacja diety samuraj polega natomiast na wprowadzeniu do jadłospisu produktów bezglutenowych.

Jakie są zasady stosowania diety samuraj?

Jedną z kluczowych zasad diety samuraj są godziny spożywania posiłków. Dzień rozpoczyna się od posiłku białkowo-tłuszczowego, kolejne dania powinny być bogate w węglowodany. To tzw pierwsza metoda, czyli carb back loading. Druga metoda opiera się na spożywaniu węglowodanów zawierających skrobię przed treningiem. Po treningu należy postawić na węglowodany proste.

Jakie są zalety diety samuraj?

Do podstawowych zalet stosowania diety samuraj należy zaliczyć, możliwość dostarczania organizmowi dużej ilości witamin i składników mineralnych. Produkty stosowane w diecie samuraj są powszechnie dostępne i odpowiednio zbilansowane. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na ryzyko źle zbilansowanej diety. Dieta samuraj powinna trwać około trzech miesięcy. Dzięki dostosowaniu się do jej zasad i realizowanym intensywnym treningom, z całą pewnością należy się spodziewać utraty nadprogramowych kilogramów i wymodelowania swojej sylwetki.

Jakie produkty powinniśmy wykluczyć na diecie samuraj?

Stosując dietę samuraj, należy całkowicie wyeliminować z diety rośliny strączkowe, suszone owoce, pszenicę i produkty zawierające pszenicę, mleko i produkty mleczne, napoje, soki owocowe, mąkę gryczaną, jaglaną, ryżową, cukry rafinowane i produkty, które takie cukry zawierają, żywność przetworzoną, alkohol, sodę oraz napoje energetyczne.

Dla kogo jest dieta samuraj?

Osoby, które stawiają przede wszystkim na intensywną aktywność fizyczną, powinny się właściwie odżywiać. Dieta samuraj, skierowana jest właśnie dla osób trenujących. Diety samuraja nie powinny stosować osoby, które zmagają się z różnorodnymi alergiami pokarmowymi, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, chorobami autoimmunologicznymi, depresją, chorobami jelita cienkiego, refluksem, wrzodami i które cierpią z powodu braku energii.

Tak jak każda dieta, dieta samuraj powinna zostać omówiona z dietetykiem. Pamiętajmy, że przechodząc na dietę, powinniśmy nie tylko zmienić zasady odżywiania, ale także sposób w jakim myślimy o diecie. Dieta kojarzy nam się przecież z ograniczeniami i wyrzeczeniami, co w konsekwencji często przesądza o jej powodzeniu. Chcąc osiągnąć swój cel, musimy być zmobilizowani i gotowi na wszelkie zmiany.


Materiał partnera zewnętrznego