Wszystko co powinnaś wiedzieć o liftingu twarzy

0
740
Wraz z wiekiem, skóra twarzy stopniowo traci elastyczność i zaczyna pojawiać się na niej coraz więcej zmarszczek. Skutki upływu czasu można jednak zminimalizować, poddając się bezinwazyjnemu liftingowi twarzy | fot.: pixabay.com

Starzenie się skóry to nieubłagany proces, który dotyka wszystkie osoby po 30 roku życia. Za pierwsze zmarszczki odpowiedzialny jest kolagen, który właśnie wtedy zaczyna przemieszczać się do głębszych warstw skóry, czego skutkiem jest wiotczenie mięśni i powstawanie nieefektownych fałd z tkanki tłuszczowej, które kumulują się w okolicach oczu, nosa, ust oraz szyi. Jak skutecznie walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Najlepszy sposób to bezinwazyjny lifting twarzy.

Lifting twarzy bez skalpela – na czym polega?

Bezinwazyjny lifting twarzy trwa średnio 30-40 minut i jest przeprowadzany za pomocą urządzenia Reaction. To jedna z najnowocześniejszych maszyn, która służy do wykonywania zaawansowanych zabiegów opartych na modelowaniu owalu twarzy, niechirurgicznym napinaniu, ujędrnianiu i konturowaniu skóry oraz redukcji zmarszczek. Dzięki zabiegowi, skóra szybciej się regeneruje i wolniej starzeje. Na czym dokładnie polega zabieg liftingu twarzy bez skalpela? Podczas przeprowadzania procedury, urządzenie Reaction chwyta fałd skórny, który zostaje umieszczony pomiędzy dwiema elektrodami bipolarnymi, a następnie poddany działaniu fal radiowych o różnych częstotliwościach. W efekcie takiego działania, temperatura tkanek gwałtownie wzrasta (do ok. 60°C), co z kolei powoduje, że zaczyna powstawać nowy kolagen, który jest odpowiedzialny za zdrowy i młody wygląd skóry. Facelifting należy przeprowadzać jedynie w sprawdzonych i renomowanych gabinetach kosmetycznych, takich jak np. ten: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/lifting-bezinwazyjny-reaction/. Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg liftingu twarzy jest w pełni bezpieczny dla pacjentów.

Bezinwazyjny lifting twarzy – jak przygotować się do zabiegu?

Do przeprowadzenia liftingu twarzy, należy odpowiednio się przygotować. Całą procedurę dobrze jest rozpocząć już miesiąc przed planowanym zabiegiem. 3-4 tygodnie przed liftingiem lepiej zrezygnować ze stosowania:

  • depilatorów, a także unikać depilacji za pomocą wosku, pęset czy kremów,
  • kosmetyków i leków, które mają w składzie retinol, witaminę C lub kwasy owocowe,
  • herbat z dziurawcem, nagietkiem oraz innymi składnikami o działaniu światłouczulającym.

Dodatkowo, nie wolno się opalać, korzystać z solarium oraz stosować samoopalaczy. Na tydzień przed zabiegiem nie należy złuszczać skóry w miejscach, które będą poddane liftingowi. Wszystko po to, żeby w dniu zabiegu skóra była w jak najlepszej kondycji. W dniu, w którym będzie wykonywany lifting twarzy, skóra powinna być zdrowa, czysta i ogolona, dlatego lepiej nie stosować żadnych balsamów, kremów oraz maści na twarz.

Lifting twarzy bez skalpela – jakie są jego efekty?

Głównym i najważniejszym efektem bezinwazyjnego liftingu twarzy jest usunięcie zmarszczek i bruzd z powierzchni skóry – chodzi tu przede wszystkim o okolice czoła, brwi, powiek i podbródka. Po przeprowadzeniu procedury, skóra odzyskuje dawną elastyczność i jędrność, a także nabiera zdrowego kolorytu. Lifting twarzy to także sposób na poprawienie struktury skóry i szybkie zregenerowanie zniszczonego naskórka. Co ważne, lifting twarzy to zabieg jednorazowy, którego efekty utrzymują się nawet przez kilka lat. Poprawę kondycji skóry można zauważyć natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu, a ostateczny rezultat pojawia mniej więcej się po pół roku. Facelifting jest szczególnie polecany osobom, które chciałyby podkreślić owal twarzy, przywrócić wyraźny zarys żuchwy oraz podnieść opadające policzki lub podbródek.

Wraz z wiekiem, skóra twarzy stopniowo traci elastyczność i zaczyna pojawiać się na niej coraz więcej zmarszczek. Skutki upływu czasu można jednak zminimalizować, poddając się bezinwazyjnemu liftingowi twarzy. Ten bezbolesny zabieg nie tylko powoli zniwelować powstałe zmarszczki, ale też skutecznie podniesie opadające brwi oraz wygładzi czoło. Jest tak samo polecany mężczyznom, jak i kobietom.


Artykuł sponsorowany