Wszystko, co powinnaś wiedzieć o implantach biustu

0
485
piękny kobiecy dekolt
Jeżeli regularna pielęgnacja i ćwiczenia na wzmocnienie mięśni wokół piersi nie przynoszą efektów, wówczas kobiety mogą zastanowić się nad metodami bardziej inwazyjnymi, takimi jak wszczepienie implantów czy powiększenie rozmiaru piersi | fot.: stock.adobe.com

Zwykle kobiety nie są zadowolone ze swojego biustu. Te, które mają niewielkie piersi, marzą o większym rozmiarze. Kobiety z dużymi piersiami często zaś są niezadowolone z wyglądu swoich piersi, gdyż na skutek ciężaru większe piersi szybciej robią się obwisłe. Kobietom niezadowolonym z wyglądu swojego biustu z pomocą przyjść może chirurg plastyczny wykonujący plastykę piersi.

Sposoby na poprawę wyglądu biustu

Jeżeli regularna pielęgnacja i ćwiczenia na wzmocnienie mięśni wokół piersi nie przynoszą efektów, wówczas kobiety mogą zastanowić się nad metodami bardziej inwazyjnymi, takimi jak wszczepienie implantów czy powiększenie rozmiaru piersi z wykorzystaniem metody transferu tłuszczu z miejsc, gdzie jest go za dużo. Ostateczny wybór metody zależny jest od oczekiwań pacjentki, a  także od ostatecznej decyzji chirurga, który będzie wykonywał powiększanie piersi.

Fakty i mity o implantach biustu

O wszczepieniu implantów piersi powstało wiele mitów. Warto jednak podkreślić, że zabiegi te stają się coraz bardziej popularne, zaś rozwój technologii spowodował, że zastosować można coraz więcej rozwiązań, które są zupełnie bezpieczne dla pacjentek. Przed podjęciem decyzji o operacji biustu należy zastanowić się, jakich efektów oczekujemy. Jeżeli ciężko nam jest to sprecyzować do końca, wówczas z pomocą przyjdzie konsultacja z chirurgiem plastykiem, który oceni wygląd biustu, a także zaproponuje możliwe rozwiązania. Pacjentki mogą skorzystać na przykład z implantów anatomicznych, których kształt przypomina łzę, a także z implantów okrągłych. Ostateczny wybór zależny jest od naturalnych uwarunkowań pacjentki.

Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty warto pamiętać o tym, że wybór miejsca, w którym operacja biustu będzie przeprowadzana, ma duże znaczenie. Przede wszystkim warto kierować się poleceniami znajomych, a także sprawdzić, jakie opinie krążą po Internecie na temat wybranego miejsca. W podjęciu decyzji pomóc może także konsultacja, w czasie której na spokojnie będzie można omówić z chirurgiem wszystkie swoje wątpliwości. Polecamy klinikę Timeless z Warszawy

Materiał partnera zewnętrznego