Top 6 podkładów mineralnych do twarzy

0
1625
Top 6 podkładów mineralnych do twarzy
Każdy podkład mineralny zawiera sproszkowane minerały i tak zwane wypełniacze. | fot.: materiał zewnętrzny

Od podkładów mineralnych oczekujemy tego, że ich receptura zbudowana jest tylko ze składników naturalnych, bo te są przyjazne i delikatne dla naszej cery. Oprócz tego, tak jak inne podkłady, powinny wyrównywać koloryt skóry, tuszować drobne niedoskonałości, a ich sposób nakładania nie powinien być kłopotliwy. L’Oréal oferuje swój mineralny podkład True Match, Anabelle proponuje Minerals, Oriflame kusi swoim Giordani Gold. Który podkład wybrać?

Każdy podkład mineralny zawiera sproszkowane minerały i tak zwane wypełniacze. Te pierwsze pełnią funkcję pigmentów, a tę rolę odgrywają najczęściej tlenki żelaza i cynku, ultramaryna, czerwienie i czerń żelazowa. Wypełniacze z kolei odpowiedzialne są za niwelowanie zmarszczek czy ukrywanie rozszerzonych porów. To zadanie przypada najczęściej glinkom zielonym, żółtym lub czerwonym, krzemionce i kaolinowi. Niektórzy sądzą, że to właśnie te składniki decydują o tym, że podkłady mineralne nie są tak obciążające dla skóry. Jednak prawda jest troszkę inna. W tych preparatach na ogół nie występują parabeny, czyli szkodliwe konserwanty. Nie znajdziemy tu także barwników, chemicznych substancji zapachowych czy silikonów. Przedstawiamy 6 najbardziej cenionych podkładów mineralnych, w kolejności zupełnie przypadkowej.

Oriflame Giordani Gold

Produkt ten, podobnie jak podkład True Match, Lily Lolo czy Anabelle Minerals, określany jest jako długotrwały podkład mineralny, zapewniający dobre krycie przez długi czas. Bardzo dobrze integruje się ze skórą, nawet ją regeneruje, dzięki czemu wygląda ona nieco młodziej. Skład tego podkładu został uzupełniony minerałami pochodzącymi z pyłu wulkanicznego Etny. Kosmetyk ten zawiera również filtr UV o współczynniku SPF 15.

Anabelle Minerals

Ten podkład o sypkiej formule ceniony jest między innymi za swoje antybakteryjne właściwości, co pomaga wszystkim borykającym się z trądzikiem lub okazjonalnymi problemami. Kosmetyk ten nie blokuje porów, a więc zapobiega tworzeniu się krostek i wyprysków. Bardzo łatwo nakłada się go na powierzchnię skóry. Zapewnia jej także długotrwały matowy wygląd, co jest cenione szczególnie przez osoby borykające się z tłustą cerą.

Lilly Lolo

Sypki podkład Lilly Lolo ceniony jest szczególnie za to, że może być stosowany nawet na skórze ze skłonnościami do alergii. Podobnie jak podkład Annabelle, jest antybakteryjny, nie zatyka porów, pomaga w walce z niedoskonałościami skóry. Jego skład został wzbogacony o filtr UV, który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

L’Oréal podkład True Match

Bardzo szeroka gama odcieni pozwala na perfekcyjne dopasowanie go do konkretnej cery. Sypki podkład True Match pozbawiony jest tłuszczu, wszelkich konserwantów i aromatów. Idealnie komponuje się z odcieniem skóry. Nadaje się do każdej cery, nawet do tłustej i skłonnej do wyprysków. Ceniony jest ze względu na swoją lekką konsystencję, która sprzyja delikatnym i świeżym makijażom.

Ingrid Silk Lift

To podkład o konsystencji fluidu, który ma właściwości zarówno nawilżające, jak i wygładzające. Skład preparatu tworzony był z myślą o opóźnianiu procesów starzenia się skóry. Świetnie wygląda na skórze nawet po wielu godzinach i sprawia, że zachowuje ona promienny wygląd.

Revlon Colorstay Adua mineral makeup

Sypki podkład mineralny od Revlon ma bardzo lekką konsystencję, a w czasie aplikacji wywołuje uczucie delikatnego chłodu. Zapewnia bardzo dobre krycie oraz delikatnie matuje skórę. Aplikację wykonuje się specjalnym pędzelkiem dołączonym do opakowania.


Materiał zewnętrzny