Poznaj moc masek do włosów!

0
504
Niby każdy wie, jak używać, ale często w tej kwestii pojawia się wiele błędów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Maska do włosów to kosmetyk, który jest często niedoceniany. Wynika to z pośpiechu i coraz mniejszej ilości czasu, bo przecież maseczkę trzeba trochę na włosach potrzymać, poczekać i dopiero można spłukać. Dlatego więcej osób sięga po odżywkę, której, aby dobrze zadziałać, wystarczą 3 minuty. Maska potrzebuje ich nawet 10 czy 15. A przecież maska to niesamowicie skoncentrowana dawka składników odżywczych, które sprawiają, że włosy bardzo szybko odzyskują blask, zdrowy i piękny wygląd. 

Maska do włosów to kosmetyk, który trzeba obowiązkowo wprowadzić do swojego rytuału pielęgnacyjnego. Doskonale uzupełnia działanie szamponu i odżywki, wzmacniając ich wpływ i dorzucając jeszcze więcej pielęgnacji. Regularne nakładanie maseczki na włosy daje realne rezultaty już po kilku razach. Dlatego nie ma co dłużej się zastanawiać! Używanie masek do włosów po prostu się opłaca. A najlepsza maska do włosów to taka, która odpowiada na ich potrzeby. Spójrzmy razem, jak ją wybrać. 

Dobierz maskę do swoich włosów

Aby maska prawidłowo i zgodnie z oczekiwaniami zadziałała to oczywiście należy ją odpowiednio dobrać do rodzaju i potrzeb włosów. Należy pamiętać, że każdy kosmetyk, który jest źle dobrany nie spełni oczekiwań. Od czego zatem zacząć? Przede wszystkim należy określić rodzaj swoich włosów. Druga ważna sprawa to pora roku, w ciepłe miesiące warto stawiać na maski nawilżające, z filtrami UV, natomiast w chłodne, na regenerujące i wzmacniające. W pierwszym przypadku nadmierna ekspozycja na słońce powoduje przesuszenia i stresuje włosy. A w czasie zimy i jesieni zmienne warunki atmosferyczne mocno dają się we znaki. Wiatr, deszcze oraz wilgoć i niskie temperatury nie sprzyjają włosom. Odpowiedni dobór do rodzaju włosów, jak i pory roku sprawi, że maska zadziała na wszystkich frontach, a Ty nie będziesz mieć poczucia straconych pieniędzy. Po prostu nawet najlepsza maska do włosów nie spełni swojej funkcji, jeśli źle ją dobierzesz.

Jak używać maski do włosów?

Niby każdy wie, jak używać, ale często w tej kwestii pojawia się wiele błędów. Pierwszym z nich jest dokładne odsączenie włosów z nadmiaru wody. Naprawdę nałożenie maski na ociekające wodą włosy nic nie da, ponieważ maska wycieknie z włosów razem z wodą. Dlatego włosy trzeba dokładnie odcisnąć na ręczniku i dopiero wtedy nałożyć maskę. W przypadku włosów cienkich i podatnych na obciążenia nakładaj maskę dwa centymetry od skóry głowy. 

Jeśli chcesz przeprowadzić głęboką pielęgnację, to po nałożeniu maski włóż czepek lub zawiń włosy ręcznikiem. A jeśli chcesz wzmocnić efekt skieruj ciepły strumień suszarki na włosy. Taki zabieg sprawi, że łuski się rozchylą i szybciej składniki maski wnikną do wnętrza włosów. 

Maski z olejem kokosowym

maska do włosów

 

źródło: https://www.hairstore.pl/maski-c664.html

Świetną propozycją maski z olejem kokosowym jest maska do włosów suchych InSight Dry Hair. Produkt ten świetnie rewitalizuje włosy, działa rewitalizująco i kojąco. Zawiera specjalny ekstrakt odżywczy, który bazuje na oleju kokosowym. Zapewnia on odbudowę, zmiękczenie oraz odżywienie. Już po pierwszym użyciu włosy są miękkie, lśniące i gładkie. Co więcej, produkt pozbawiony jest olejów mineralnych, silikonów, parabenów, SLS i SLES. 

W efekcie włosy są nawodnione oraz doskonale błyszczą. 

 maska do włosów

źródło: www.hairstore.pl

Kolejną propozycją jest maska Loreal Nutrifier, która również swoje działanie opiera na oleju kokosowym. Maska odpowiada na potrzeby włosów suchych i zniszczonych. Doskonale odżywia, dodaje blasku oraz zmiękcza. Po użyciu włosy łatwiej się rozczesują oraz są bardziej podatne na późniejszą stylizację. Ważną sprawą jest to, że produkt jest wolny od silikonów. Maska działa już w kilka minut po nałożeniu. 

 

 maska do włosów

źródło: www.hairstore.pl

 

Maska Macadamia Professional Weightless również swoje działanie również opiera na obecności oleju kokosowego. Maska sprawia, że włosy są bardzo delikatne, miękkie, nawilżone i wzmocnione. Co więcej, wygładza włosy, minimalizuje puszenie oraz sprawia, że można je łatwo rozczesać.