Metaliczne lakiery do paznokci – jak osiągnąć efekt błysku?

0
2676
Lakiery do paznokci
Efekt błysku na paznokciach można osiągnąć malując płytkę metalicznym lakierem. | fot.: Fotolia

Efekt błysku na paznokciach można osiągnąć malując płytkę metalicznym lakierem. Aby efekt utrzymywał się dłużej i był bardziej spektakularny, warto wcześniej zadbać o paznokcie, stosując odżywki. Można również robić maseczki na płytki w domu.

Jak wybrać lakier do paznokci, aby osiągnąć połysk?

Efekt lustrzany na paznokciach wygląda bardzo efektownie. Z tego względu, coraz więcej dziewczyn decyduje się pójść do salonu kosmetycznego. Metaliczny manicure można również zrobić w domu. Na rynku kosmetycznym są dostępne lakiery sally hansen, które pozwolą osiągnąć metalowy połysk na płytkach. Poza tym, kosmetyki mają długotrwały efekt oraz szybko wysychają. Przed pomalowaniem, warto nałożyć na paznokcie bazę, która będzie lepiej trzymała lakier, a zarazem chroniła płytkę przed rozdwajaniem. Warto również nakleić na bazę specjalną metaliczną naklejkę, którą należy spiłować, a następnie pomalować lakierem. Zamiast płynnego kosmetyku, można kupić metaliczny pyłek, jednak jego aplikacja jest trudniejsza, ponieważ drobinki rozsypują się na palcach.

Które metaliczne kolory są najpopularniejsze?

Najbardziej popularne są paznokcie pomalowane srebrnym metalicznym lakierem, który wyglądem przypomina cieknącą lawę. Zimny odcień pasuje do stonowanych kolorów ubrań, czerni, bieli i granatu, ponieważ podkreśla ich charakter i jest rodzajem dodatku biżuteryjnego. Idealnie sprawdza się również przy ekstrawaganckich stylizacjach na wieczorne wyjście (bluzy bomberki i skórzanej spódnicy). Poza tym, kobiety decydują się na metaliczne złote lakiery oraz czarne. Popularne są również lakiery i pyłki w kolorze różowego złota. Na paznokciach można uzyskać także efekt metalicznego ombre wykonywanego na hybrydzie. Jednak ten zabieg najlepiej wykonać w gabinecie, ponieważ kosmetyczka wciera pyłek z różnym natężeniem, aby uzyskać efekt przenikania się odcieni.

Jak przygotować paznokcie do metalicznego manicure?

Aby uzyskać efekt lustra, paznokcie powinny być gładkie. Z tego względu przed malowaniem warto spiłować i wypolerować płytkę. Warto również smarować paznokcie odżywką z keratyną, która jest ich głównym budulcem. Można także zrobić domową odżywkę z ogórka, cytryny i jabłka. Maseczka wzmocni paznokcie i nada im połysk. Warto również brać suplementy, które regenerują płytkę, a także zapobiegają wypadaniu włosów. Najlepiej wybrać takie medykamenty, które zawierają cynk oraz skrzyp polny, ponieważ utwardzają paznokcie i chronią przed rozdwajaniem.