Manicure tytanowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

0
2033
Kurs manicure
W Polsce ta metoda stylizacji paznokci pojawiła się stosunkowo niedawno, gdy tymczasem w USA gości już od dwóch dekad. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Manicure biologiczny, klasyczny, frezarkowy, hybrydowy, a od niedawna – tytanowy. Czym jest, co go wyróżnia na tle innych rodzajów manicure? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu.

Manicure tytanowy – podstawowe informacje

W Polsce ta metoda stylizacji paznokci pojawiła się stosunkowo niedawno, gdy tymczasem w USA gości już od dwóch dekad. Do wykonania takiego zabiegu potrzebna nam jest baza, tzw. Gel Base oraz kolorowe pudry. Ich ogromną zaletą jest to, że bardzo szybko wysychają, a dodatkowo – nie potrzebne jest posiadanie lampy UV. Preparaty, jakie stosuje się do takiego zabiegu są bogate w składniku odżywcze, takie jak: witaminy A, E, D3, B5, wapń, które nie tylko wzmacniają płytkę paznokcia, ale także zapobiegają jej żółknięciu. Manicure tytanowy polecany jest w szczególności tym paniom, które posiadają wyjątkowo słabą i łamliwą płytkę. Długofalowe korzystanie z tego rodzaju zabiegu może w znaczący sposób przyczynić się do poprawy kondycji paznokci. Główne składniki – tytan oraz polimer akrylowy – nadają naszym paznokciom wyjątkowej trwałości. Przyjmuje się, że w niektórych przypadkach trwałość wynosi nawet 6 tygodni.

Tytanowe paznokcie – krok po kroku

Pracę rozpoczynamy od przygotowania płytki paznokcia. Najpierw delikatnie skracamy nasze paznokcie, za pomocą pilnika nadajemy im odpowiedni kształt. Następną czynnością jest odsunięcie skórek i zmatowienie płytki. Na przygotowaną powierzchnię paznokcia nakładamy bazę podkładową, a następnie zanurzamy palce w pojemniku z kolorowym proszkiem. Tę czynność powtarzamy dwukrotnie, aby mieć pewność, że proszek trwale się przykleił. Zabrudzone skórki z nadmiaru proszku oczyszczamy za pomocą pędzla lub szczoteczki. Na zakończenie malujemy paznokcie nabłyszczającym żelem, a kiedy wyschnie – nakładamy na niego specjalny utwardzacz, kutego zadaniem jest wysuszenie pudru i wzmocnienie naszej stylizacji.

Jak usunąć manicure tytanowy?

Usunięcie stylizacji nie należy do rzeczy trudnych i skomplikowanych. Przebiega w podobny sposób jak usuwanie hybrydy. Zmoczone acetonem waciki nakładamy na paznokcie, dodatkowo owijamy je folią aluminiową. Po upływie niecałych 10-ciu minut kolorowy proszek powinien zejść.

Czy taka stylizacja paznokci posiada jakieś wady?

Oprócz szeregu zalet, takich jak:
• Długotrwały efekt pięknych i zadbanych paznokci,
• Odporność na kruszenie i odpryski,
• Trwałość nawet do 6 tygodni,
• Brak konieczności korzystania z lampy UV,
• Szybka aplikacja, naturalnie wyglądająca płytka,
• Wzmocniona płytka paznokciowa.

Wiele kobiet wskazuje również wady tego rodzaju stylizacji. Najczęściej wymieniane to:
• Zbyt wysoki koszt za świadczoną usługę (80 – 150 zł),
• Dyskomfort podczas noszenia – niektóre z pań podkreślają, że paznokcie są znacznie sztywniejsze i mało wygodne niż przy hybrydzie.
Decydując się na manicure tytanowy należy bardzo dokładnie to przemyśleć. Niestety, nie każdej pani taka stylizacja przypadnie do gustu, dlatego przed wybraniem się na zabieg należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stylizacji paznokci? Zapisz się na kurs manicure w Akademii Szkoleń Kosmetycznych Beauty Extra.


Materiał partnera zewnętrznego