Krem z filtrem pod makijaż – jak wybrać odpowiedni?

0
2885
Krem z filtrem jest bardzo istotnym elementem naszego letniego makijażu. Należy pamiętać, że skóra na twarzy jest niezwykle delikatna i promienie słoneczne mogą działać na nią w naprawdę szkodliwy sposób | fot.: unsplash.com

Podczas lata, kiedy słońce mocno świeci i wpływ jego promieni na naszą skórę jest bardzo duży, niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry jest używanie właściwego kremu z filtrem. Taki krem powinno się oczywiście stosować na całą powierzchnię skóry, kiedy planujemy się opalać, ale bardzo ważne jest też jego codzienne używanie jako elementu makijażu – aby zabezpieczyć delikatną skórę twarzy przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Po co używać kremu z filtrem do codziennej pielęgnacji skóry twarzy?

Krem z filtrem jest bardzo istotnym elementem naszego letniego makijażu. Należy pamiętać, że skóra na twarzy jest niezwykle delikatna i promienie słoneczne mogą działać na nią w naprawdę szkodliwy sposób. Efektów tego działa nie zobaczymy oczywiście od razu, ale będą bardzo wyraźnie widoczne po dłuższym czasie. Niezabezpieczona filtrem skóra twarzy jest bowiem zdecydowanie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek – będą one widoczne w dużej ilości u osób regularnie opalających się bez odpowiedniego zabezpieczenia. Dlatego wiosną i latem, zanim na twarz nałożymy makijaż, pamiętajmy o zastosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Czym różnią się między sobą preparaty dostępne w aptekach i drogeriach?

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym dzielą się przede wszystkim na preparaty z filtrem chemicznym i mineralnym.

Filtry chemiczne są zwykle bardzo skuteczne, niestety mogą działać na skórę drażniąco. Dlatego odradza się ich stosowanie przez kobiety ze skórą wrażliwą i podatną na podrażnienia. Tego rodzaju kremów z filtrem powinny również unikać panie o skłonnościach alergicznych, jak również te kobiety, które mają skórę naczynkową z licznymi pajączkami.

Zdecydowanie delikatniejsze są kremy z filtrem mineralnym. Mechanizm ich działania polega na tworzeniu na powierzchni skóry lustrzanej bariery, która odbija szkodliwe promienie słoneczne. W ten sposób krem zabezpiecza skórę nie wnikając w głąb, dzięki czemu jej nie podrażnia. Krem z filtrem mineralnym mogą stosować nawet kobiety o bardzo wrażliwej skórze, na której często pojawiają wszelkiego rodzaju podrażnienia i zmiany uczuleniowe.

Jaki krem z filtrem wybrać do pielęgnacji cery?

Dobry krem z filtrem – poza tym, że nie powinien uczulać i podrażniać wrażliwej skóry – powinien również we właściwy sposób zabezpieczać nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dlatego warto, aby każda kobieta wybrała kosmetyk dopasowany do typu swojej karnacji.

Krem z filtrem 50 powinny stosować pod makijaż panie o bardzo jasnej cerze z tendencją do oparzeń słonecznych. Tak wysoki filtr będzie również odpowiedni dla kobiet, które mają rude włosy oraz liczne piegi.

Kobiety o średniej karnacji, z blond włosami i mniejszą liczbą piegów powinny używać kremów z filtrem SPF 20-25.

Dla pań, które mają ciemną karnację, ciemne włosy oraz szybko opalają się na kolor brązowy, odpowiednie będą kremy z filtrem SPF 8-10.

Tylko krem z odpowiednio wysokim filtrem jest w stanie zapewnić skórze solidną ochronę przed działaniem promieni słonecznych, a tym samym w znaczący sposób opóźnić proces starzenia się skóry.

Nie tylko moc filtra jest ważna przy wyborze kremu

Należy również pamiętać, aby kupując krem z filtrem pod makijaż dobrać produkt właściwy dla naszej skóry.

Kobiety, które mają problem z nadmiernie przetłuszczającą się cerą na twarzy, mogą wybrać krem, który nie tylko ochroni je przed słońcem, ale także zmatowi skórę twarzy, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał zdecydowanie lepiej.

Panie z cerą trądzikową powinny natomiast wybrać krem z filtrem o właściwościach przeciwtrądzikowych. Taki krem będzie nie tylko chronił skórę, ale również wywrze na nią działanie lecznicze.

Istnieją też kremy z filtrem, które intensywnie nawilżają skórę suchą. Takie kremy sprawią, że skóra na twarzy będzie bardziej jędrna i odpowiednio nawilżona.

Kobiety z cerą z licznymi pajączkami i pękającymi naczynkami mogą wybrać krem z filtrem właściwy dla ich cery.

Jeśli kobieta chce nałożyć na twarz makijaż wodoodporny, ponieważ planuje się w nim kąpać, może pod make-up zastosować także wodoodporny krem z filtrem do twarzy, który znakomicie zabezpieczy ją przed słońcem.

Widać zatem, że każda z pań, niezależnie do typu urody i rodzaju cery, może znaleźć wśród dostępnych na rynku preparatów taki krem z filtrem pod makijaż, który będzie dla niej najlepszy.

Dzięki używaniu kremów z filtrem pod codzienny makijaż, skóra twarzy będzie miała zapewnioną znakomitą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i pozostanie dłużej młoda i jędrna.

Warto również pamiętać, że zawsze lepiej jest dokonywać zakupu kremu z filtrem w aptece niż drogerii. W aptece zawsze są bowiem dostępne sprawdzone i skuteczne preparaty, np.: https://www.doz.pl/apteka/k647-Filtry_SPF_40-50. Ponadto, farmaceuta pomoże dokonać właściwego wyboru kremu z filtrem przeciwsłonecznym i poleci produkt idealnie dopasowany do naszej skóry.


Artykuł sponsorowany