Jaki primer do paznokci wybrać?

0
623
primer
Należy pamiętać, że primer używa się zaraz po cleanerze, gdy naturalna płytka jest całkowicie odtłuszczona | fot.: materiał partnera

Primer do paznokci stanowi podstawowy preparat pomocniczy, który ma na celu zwiększenie trwałości stylizacji. Może być on stosowany zarówno przy paznokciach hybrydowych, żelowych, jak i akrylowych.

Podstawowy wybór, czyli uniwersalny primer bezkwasowy

Wyróżniamy dwa rodzaje primerów, a pierwszym z nich jest primer bezkwasowy będący najczęstszym wyborem wśród kobiet. Zawdzięcza on to swojej uniwersalności. Primer bezkwasowy znacząco zwiększa przyczepność masy (akrylowej, żelowej lub hybrydowej), co bezpośrednio wpływa na trwałość całej stylizacji. Można powiedzieć, że działa jak taśma dwustronna, która łączy paznokieć z kolejną warstwą produktu nałożonego na płytkę.

Należy pamiętać, że primer używa się zaraz po cleanerze, gdy naturalna płytka jest całkowicie odtłuszczona. Należy stosować go w minimalnej ilości, aplikując cienką warstwę na cały naturalny paznokieć lub odrost w przypadku uzupełniania. To tyle! Po tych czynnościach płytka jest idealnie przygotowana do nałożenia bazy hybrydowej, żelowej bądź masy akrylowej.

Wymagająca płytka? A więc primer kwasowy do zadań specjalnych!

Drugim typem primera jest preparat kwasowy, który jest znacznie silniejszy od podstawowej, bezkwasowej wersji. Z tego powodu rekomendowany jest on do pracy przy bardziej wymagającej płytce – w przypadku, gdy mamy zmiany hormonalne (np. problemy z tarczycą czy hashimoto) lub cierpimy na nadpotliwość dłoni. Praca z primerem kwasowym wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku produktu bezkwasowego, jednakże trzeba pamiętać, aby wszelkie czynności rozpocząć dopiero po jego odparowaniu z płytki (jeśli jego warstwa stanie się lekko matowa, to znak, że możemy działać).

Zastanawiasz się, gdzie kupisz wysokiej jakości primery? Sprawdź ofertę Indigo – https://www.indigo-nails.com/preparaty-pomocnicze/primery. Prócz primerów bezkwasowych i kwasowych znajdziesz w niej również inne niezbędne preparaty pomocnicze do tworzenia pięknych i trwałych stylizacji na paznokciach!

Materiał partnera