Jak szybko pozbyć się odrostów na włosach? Poznaj sprawdzony sposób!

0
6075
Włosy z odrostami
Czarne odrosty na blond włosach i jasne odrosty na ciemnych włosach - bez względu na to, jaki kolor mają nasze odrosty, ich widoczność możemy zminimalizować również przy pomocy odpowiedniej fryzury. | fot.: Fotolia

Odrosty na włosach to rzecz, przed którą ciężko jest się uchronić, decydując się na trwałą koloryzację włosów. Nawet najlepsza farba nie powstrzyma naszych włosów przed wzrostem, a tym samym przed mało estetycznym efektem odrostów. Szczególnie w przypadku, gdy farba różni się kolorem od naszych naturalnych włosów. Nie zmienia to jednak faktu, że odrosty na blond czy czarnych włosach nie wpływają na poprawę naszego wyglądu i powinnyśmy nauczyć się je skutecznie tuszować. Podpowiadamy zatem, jak szybko pozbyć się odrostów na włosach!

Pełna koloryzacja czy farbowanie odrostów?

Błędem jest myślenie, że odrosty na włosach w każdym przypadku wymagają przeprowadzenia pełnej koloryzacji włosów. Jeżeli nasze włosy odrastają w dość szybkim tempie, ale przy tym kolor na pozostałej powierzchni włosów pozostaje cały czas intensywny, możemy z powodzeniem zafarbować tylko ten fragment włosów, na którym znajdują się odrosty. Pamiętajmy jednak, że farbowanie odrostów może w tej sytuacji odbywać się tylko i wyłącznie przy pomocy tego samego koloru farby do włosów, co przy poprzedniej koloryzacji. Inaczej nie możemy mieć pewności, że kolor na całej powierzchni włosów nie będzie odróżniał się od koloru na odrostach. Oczywiście, możemy też zdecydować się na pełną koloryzację włosów, by uniknąć tego problemu. Jeśli jednak nasze włosy z natury są słabe i cienkie, zdecydowanie lepiej nie narażać ich zbyt często na drażniące działanie farby do włosów.

Jak samemu farbować odrosty?

Farbowanie samych odrostów na włosach jest zdecydowanie łatwiejsze od pełnej koloryzacji włosów, dlatego bez problemu poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalnego fryzjera. Bardzo ważne jest jednak to, by z farbą do włosów dotrzeć wszędzie tam, gdzie widoczny jest odrost – skupmy się na rozprowadzaniu farby nie tylko na przodzie, ale też z tyłu i na czubku głowy. Farbę najlepiej nakładać przy pomocy specjalnego grzebienia, jednak w końcowym etapie aplikacji farby warto dodatkowo rozprowadzić środek na włosach przy pomocy opuszków palców (ruchem przypominającym mycie głowy szamponem), by mieć pewność, że pigment dotarł w każde miejsce.

Jak zatuszować odrosty?

Pełna lub częściowa koloryzacja włosów to nie jedyny skuteczny sposób na walkę z odrostami. Na rynku kosmetycznym warto też szukać produktów o właściwościach maskujących, które pomogą nam zatuszować problem odrostów, ale jednocześnie nie będą od nas wymagały przeprowadzenia koloryzacji. Takim produktem jest między innymi Spray Magic Retouch L’Oréal Paris, który zapewnia wręcz błyskawiczny retusz odrostów oraz siwych włosów. Jest bardzo łatwy i szybki w aplikacji, a taki “kamuflaż” utrzymuje się na włosach aż do kolejnego mycia włosów. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych pań, którym zależy na zadbanym wyglądzie swojej fryzury, ale jednocześnie chcą uniknąć zbyt częstego farbowania włosów.

Odrosty na włosach ukryjesz pod odpowiednią fryzurą

Czarne odrosty na blond włosach i jasne odrosty na ciemnych włosach – bez względu na to, jaki kolor mają nasze odrosty, ich widoczność możemy zminimalizować również przy pomocy odpowiedniej fryzury. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się zaczesanie włosów do tyłu i ich stylizacja przy pomocy żelu – uzyskamy wtedy ciekawy i tuszujący odrosty efekt wet look! Widoczność odrostów pomoże nam również zminimalizować “kok baletnicy”, zaś w rozpuszczonej wersji mocno skręcone kosmyki włosów. Bardzo pomocne mogą się również okazać w tej sytuacji różnorodne dodatki do włosów np. gruba opaska w stylu lat 60.


Materiał partnera zewnętrznego