Jak przygotować skórę do lata?

0
1071
Nivea - jak przygotować skórę na lato
Jako że wyższe temperatury sprzyjają spędzaniu większej ilości czasu na świeżym powietrzu, koniecznością jest zapewnienie skórze odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wiosna w pełni, co oznacza konieczność przygotowania skóry do lata. Czas zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które pozwolą na odpowiednią pielęgnację. O czym należy pamiętać?

Podstawą domowej pielęgnacji skóry przed nadejściem lata są trzy najważniejsze elementy: złuszczanie, intensywne nawilżanie oraz regeneracja połączona z odżywianiem. Istotną rolę odgrywa również ochrona przeciwsłoneczna, dzięki której skóra muśnięta słońcem na dłużej zachowa swój atrakcyjny wygląd.

Sięgnij po peelingi

Chcąc pozbyć się martwych komórek naskórka, warto sięgnąć po peelingi. Zawarte w nich drobinki działają złuszczająco, dając efekt gładkiej skóry.

Jeśli twoja cera jest delikatna, lepszym rozwiązaniem będą żele peelingujące przeznaczone do codziennego oczyszczania skóry. Zawierają one mikrogranulki pomagające w odblokowaniu porów, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu niedoskonałości.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Sekretem zdrowo wyglądającej, napiętej i elastycznej skóry jest… woda. Dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia nie tylko poprzez wypijanie sporej ilości płynów. Dużą rolę odgrywa stosowanie właściwie dobranych kremów do codziennej pielęgnacji.

Dobre preparaty nawilżające dostarczają wodę w głębokie partie skóry, zapobiegając jej przesuszaniu się. Jednocześnie tworzą barierę utrudniającą odparowywanie wody z powierzchni skóry. Dodatkowym atutem jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Po kremy nawilżające muszą sięgać nie tylko osoby z cerą suchą, ale również tłustą czy mieszaną. Te ostatnie powinny wybrać matujący preparat nawilżający, który zapewni głębokie nawodnienie bez zatykania porów i bez efektu „świecenia”.

Regeneracja i odżywienie to konieczność

Przygotowując skórę do lata, należy zadbać o jej regenerację połączoną z intensywnym odżywieniem, dlatego swoją kosmetyczkę należy wzbogacić o silnie skoncentrowane preparaty – kremy, maseczki, itp. Istotną rolę odgrywają przede wszystkim kremy na noc – właśnie podczas snu procesy regeneracji zachodzą najbardziej intensywnie.

Wybierając preparaty regenerujące i odżywiające, warto zwrócić uwagę na ich skład. Najbardziej pożądane substancje to m.in.: witamina E, prowitamina B5 czy specjalny kompleks Hydra IQ .

Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Jako że wyższe temperatury sprzyjają spędzaniu większej ilości czasu na świeżym powietrzu, koniecznością jest zapewnienie skórze odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Warto o niej pamiętać nie tylko w środku sezonu urlopowego, ale również w ciepłe wiosenne dni.

Wybierając preparat przeciwsłoneczny, należy zwrócić uwagę na „moc” filtra. Osobom o jasnej karnacji i szczególnie wrażliwym na słońce polecane są preparaty z filtrem SPF 50. Natomiast osoby o ciemniejszej karnacji mogą sięgnąć po kremy SPF 15-20.

Chcesz przygotować skórę do lata? Zrób to z kosmetykami NIVEA!


Materiał partnera zewnętrznego