Jak podkreślić oczy z opadającą powieką? Sposoby na optyczne powiększenie oka

0
1508
Jak podkreślić oczy z opadającą powieką? Sposoby na optyczne powiększenie oka
Okazuje się, że wystarczy odrobina wiedzy, makijażowych trików i czasu, by stworzyć make-up, który ukryje mankamenty. | fot.: materiał zewnętrzny

Jak podkreślić oczy, gdy powieka opada? Co zrobić, by optycznie oczy wydawały się większe i piękniejsze? Okazuje się, że wystarczy odrobina wiedzy, makijażowych trików i czasu, by stworzyć make-up, który ukryje mankamenty i sprawi, że nasze oczy będą zwracać uwagę wszystkich wokół swoim rewelacyjnym wyglądem.

Wiele osób nie wie, jak podkreślić oczy, by wyeksponować to, co najpiękniejsze i ukryć to, co raczej nie wzbudzi zachwytu. Wcale nie trzeba wydawać fortuny na ciągłe wizyty u makijażystek. Wystarczy odrobina chęci i zastosowanie makijażowych trików. Niewątpliwie z pomocą przychodzą też dobrej jakości kosmetyki, które pozwalają na stworzenie doskonałego make-upu. Zobacz, jak krok po kroku podkreślić oczy.

Opadająca powieka

Czym jest opadająca powieka? Oko jest wówczas tak zbudowane, że skóra spod łuku brwiowego nachodzi na ruchomą powiekę. Z tego powodu załamanie jest niewidoczne i oko wydaje się mniejsze. Wielokrotnie opadające powieki pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy to skóra staje się mniej elastyczna.

Połączenie ciemnych i jasnych cieni

Malując oko z opadającą powieką warto sięgać po ciemne i jasne cienie, które nadadzą mu trójwymiarowości. Dlatego zastanawiając się, jak podkreślić oczy, trzeba najpierw przygotować odpowiednie kosmetyki. Potrzebne będą: ciemny cień, perłowy lub z połyskiem (ewentualnie można także użyć rozświetlacza), eyeliner lub kredka.

Jak podkreślić oczy, gdy powieka opada?

Najpierw sięgamy po ciemny cień, który nakładamy nad linię załamania i rozprowadzamy ku górze. Jasny aplikujemy zaś w wewnętrznych kącikach oka. Dzięki temu oko będzie wydawało się większe i co ważne – efekt ten odwróci uwagę od powieki, która opada. Perłowy cień w kąciku dodatkowo sprawi, że oczy będą wydawały się znacznie bardziej wypoczęte.

Następnie pojawia się pytanie – a jak podkreślić oczy kreską? I czy w ogóle to robić? Osoby, które mają sprawną rękę do makijażu, nie powinny mieć z tym żadnych trudności. Kreskę należy rysować tuż nad rzęsami – wzdłuż, zaczynając od wewnętrznego kącika, aż do załamania. Później prowadzimy drugą kreskę – od połowy oka, wyciągając ją lekko w górę, by z pierwszą utworzyła coś na wzór trójkąta – potem należy go wypełnić kredką lub eyelinerem. Taki trik sprawi, że oczy będą wydawały się na większe, a efekt zmęczenia będzie zniwelowany. Jak widać, wcale nie trzeba wielogodzinnego stania przed lustrem – wystarczy odrobina wiedzy. Na koniec oczywiście w ruch idzie dobrej jakości tusz do rzęs, np. Maybelline, Max Factor, L’Oreal, który podkreśli spojrzenie i nada mu wyrazu.

Osoby, które nie wiedzą jak podkreślić oczy, wielokrotnie rysują zbyt grube kreski, przez co oko wydaje się być jeszcze mniejsze. Nie powinno się także aplikować rozświetlacza na łuk brwiowy i malować dolnej linii rzęs kredką.


Materiał zewnętrzny