Jak nawilżyć włosy – skuteczne sposoby na suche włosy

0
1050
kobieta z długimi włosami
Na przesuszenie włosów wpływa wiele czynników, w tym także nieodpowiednia codzienna pielęgnacja | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Suche włosy to problem znacznej części kobiet. Puszenie się i elektryzowanie to tylko jedne z oznak naprawdę przesuszonych pasm. Jak odżywiać i czego unikać w pielęgnacji, dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

Przesuszone włosy – przyczyny

Na przesuszenie włosów wpływa wiele czynników, w tym także nieodpowiednia codzienna pielęgnacja. Wysoka temperatura prostownicy czy suszarki osłabia pasma włosów, pozbawiając je ochronnej warstwy lipidowej. Tak samo działa zbyt częste farbowanie czy rozjaśnianie włosów. Stosowanie silnych detergentów do mycia, w których składach znajdziesz SLS czy SLES też przyczyniają się do wysuszania pasm.

Brak warstwy ochronnej powoduje otwieranie się łusek, a co za tym idzie szybszą utratę wody, co w ostateczności powoduje wysuszanie się włosów. A jak rozpoznać u siebie włosy suche? Przede wszystkim zaobserwujesz rozdwojone końcówki, włosy będą splątane, a ich ułożenie będzie graniczyć z cudem. Pasma suche zaraz po umyciu będą lśniące, ale w ciągu dnia szybko stracą blask.

Nawilżaj z głową

Aby pomóc przesuszonym włosom warto zainteresować się naturalnymi olejkami do włosów. Olejki bogate w składniki odżywcze pozwolą na dogłębne nawilżenie nie tylko włosów, ale także skóry głowy. Co ważne nawilżanie to proces, który powinnyśmy przeprowadzać codziennie, a olejki które nasze włosy pokochają to między innymi olejek z awokado, olejek makadamia czy olejek arganowy. Należy jednak pamiętać, że każde pasma są inne, a przed podjęciem decyzji, który olejek będzie dla nas najlepszy warto zapoznać się z jego dokładnym opisem.

„Olejki do włosów to naturalny sposób na suche i przesuszone włosy. Bardzo dobrą metodą w przypadku takich włosów będzie ich regularne olejowanie – najlepiej taki zabieg wykonać na noc i połączyć działanie kilka olejów. Olejki różnego rodzaju to naturalny kosmetyk, który warto włączyć do codziennej pielęgnacji, a ich duży wybór na rynku sprawia, że właściwe każdy znajdzie cos odpowiedniego dla siebie” – Mariola z TRINY.pl

Naturalne olejki do włosów znajdziesz na https://triny.pl/170-olejki-do-wlosow, a szeroka oferta sprawi, że na pewno znajdziesz olejek do włosów idealny dla siebie.

Kolejnym sposobem są maski odżywcze, których bogate składy pozwolą na zregenerowanie suchych włosów. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Unikaj w ich składzie silikonów, SLSów i SLESów. Odżywcze maski warto nakładać gruba warstwą i pozostawiać na włosach na tyle czasu ile sugeruję nam producent. W suchymi włosami nie warto eksperymentować i należy czytać zalecenia, które znajdują się na etykietach kosmetyków.

Pielęgnacja włosów suchych – tego unikaj

Codzienna pielęgnacja suchych włosów powinna być przemyślana i staranna. Jest kilka błędów, które łatwo wyeliminować, co pozwoli na polepszenie kondycji naszej fryzury. Kilka prostych zasad uratuje nasze włosy i pomoże w ich odbudowie. Pierwsza ważna zasada to unikanie suszenia włosów gorącym powietrzem. Kiedy tylko możesz, daj włosom wyschnąć w naturalny sposób. Jeśli już chcesz używać suszarki, zmień na taką z dyfuzorem i użyj zimnego nawiewu. Zastanów się, jak często używasz w stylizacji narzędzi z gorącą temperaturą. Daj swoim włosom jak najczęściej odpoczynek od lokówki czy prostownicy, a gdy zajdzie potrzeba stylizacji na gorąca zastosuj kosmetyki termoochronne.

Farbowanie i rozjaśnianie włosów wykonuj tylko pod okiem profesjonalisty. Domowe, zbyt częste farbowanie włosów może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Na co dzień staraj się nie wiązać włosów gumką, powoduje to łamanie się kosmyków, przez co do końcówek włosów nie dochodzą składniki odżywcze z kosmetyków. W codziennych stylizacjach wybieraj spinki lub klamry. Zadbaj o to, by regularnie podcinać końcówki u fryzjera.

Ważne, aby po umyciu nie trzeć intensywnie włosów ręcznikiem, co może również prowadzić do ich łamania się. Najlepiej odsącz włosy ręcznikiem papierowym lub specjalnym ręcznikiem przeznaczonym do włosów. Unikniesz w ten sposób plątania się mokrych pasm, co utrudni ich rozczesywanie. Najlepiej włosy suche rozczesywać na mokro, a przed zaaplikować odżywkę, która to ułatwi.

Pamiętaj, że problem suchych włosów to coś, z czym można sobie poradzić. Kilka prostych nawyków wprowadzonych w codzienne życie pozwoli Ci na ciszenie się zdrowymi i pięknymi włosami.


Materiał partnera zewnętrznego