Jak kupować perfumy i nie przepłacać?

0
1996
Kobieta kupuje perfumy
W kupowaniu perfum obowiązuje zasada: najtańsze znaczy prawie zawsze najgorsze. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najlepsze perfumy mogą, ale nie muszą kosztować dużo. W niektórych drogeriach będą droższe, a w internetowych perfumeriach znacznie tańsze. Czy kosztowne perfumy są najlepsze? Jak nie przepłacać za ulubione zapachy?

Uwaga na podróbki perfum!

Markowe perfumy, które znajdziesz w zadziwiającej promocji (cena niższa o 80% czy więcej) mogą okazać się podróbkami. Również flakony sprzedawane na bazarach często są po prostu odpowiednikami znanych zapachów, do złudzenia przypominające oryginały. W kupowaniu perfum obowiązuje zasada: najtańsze znaczy prawie zawsze najgorsze. Jednak oryginalne zapachy również możesz dostać w promocyjnych cenach. Już samo miejsce, w którym są do kupienia ma znaczenie. Inne ceny spotkasz na lotnisku w strefie bezcłowej, a inne w markowym butiku w centrum stolicy.

Luksusowe perfumy taniej?

Te flakony, które rzadko spotkasz na półkach drogerii, a znajdziesz w odpowiednich butikach, mogą także pojawiać się w sklepach internetowych. To w nich często pojawiają się okazje i promocje, dzięki którym masz szansę kupić te same perfumy, kosztujące nawet o 50% mniej. Również w perfumeriach internetowych bywają tzw. testery czy opcje uzupełniające, a te są zdecydowanie tańsze niż ich należycie zapakowane odpowiedniki. Perfumy bez kartoników czy oryginalnych flakonów, a także te przeznaczone w drogeriach do testowania, nie są gorsze. W ten sposób możesz zyskać swój ulubiony zapach w znacznie niższej cenie. Taka opcja jest doskonała szczególnie dla tych, którzy nie potrzebują np. ozdobnego flakonu czy też nie chcą sprawić perfum w prezencie. Również rzadkie zapachy nie oznaczają od razu konieczności wydania fortuny. Oto 7 dowodów na to, że perfumy niszowe mogą być tanie. Ranking zapachów niszowych do 200 zł.

Perfumy - zakup przez internet
Również w perfumeriach internetowych bywają tzw. testery czy opcje uzupełniające, a te są zdecydowanie tańsze niż ich należycie zapakowane odpowiedniki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Porównywanie cen i czyhanie na promocje

Jeśli chcesz kupować perfumy w naprawdę niskich cenach musisz znaleźć najlepsze źródło – sprawdź opcje w dostępnych drogeriach, a także porównaj oferty perfumerii internetowych. Niektóre z nich mają regularne promocje i produkty, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Również rabaty dla stałych klientów, darmowa wysyłka czy gratisy to domena niektórych e-drogerii. Sezonowe promocje i nowości tańsze przez kilka dni – oto akcje, na które możesz liczyć, i których powinnaś wypatrywać. Rozsądnie będzie, jeśli zapiszesz się również do newslettera niektórych perfumerii internetowych, będziesz wtedy dostawała najświeższe informacje o możliwych rabatach i interesujących Cię zapachach.

Dużo różnych perfum
Jeśli chcesz kupować perfumy w naprawdę niskich cenach musisz znaleźć najlepsze źródło – sprawdź opcje w dostępnych drogeriach, a także porównaj oferty perfumerii internetowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Próbki – tanie perfumy. Co ma ilość do ceny?

Jeśli nie wiesz, jak dana woda toaletowa pachnie lub nie wiesz, jak zachowa się na Tobie, sięgnij po próbki – je także możesz zamówić przez internet. Zapoznając się z nimi nigdy nie doprowadzisz do sytuacji, w której kupione przez Ciebie drogie perfumy okazują się nieużyteczne. Również perfumy w wersji o większej pojemności mogą być lepiej opłacalne. Jeśli jesteś ich pewna, warto sięgnąć od razu po większy flakon, ponieważ w ten sposób po prostu zaoszczędzisz.


Materiał partnera zewnętrznego