Jak dbać o włosy jesienią?

0
710
Pielęgnacja włosów jesienią
Jesień jest szczególnie wymagającym okresem, kiedy należy dbać o swoją czuprynę. Chłodny wiatr, niespodziewany deszcz, a także ogólne osłabienie organizmu, jakie przypada na tę porę roku, nie wpływają dobrze na nasze kosmyki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jesienią włosy często stają się słabsze, matowe i bardziej podatne na wypadanie. Wówczas konieczna jest ich właściwa pielęgnacja, dzięki której nabiorą zdrowego i pięknego wyglądu. Pomocna jest niewątpliwie dobra odżywka odbudowująca włosy oraz właściwe nawyki.

Jesień jest szczególnie wymagającym okresem, kiedy należy dbać o swoją czuprynę. Chłodny wiatr, niespodziewany deszcz, a także ogólne osłabienie organizmu, jakie przypada na tę porę roku, nie wpływają dobrze na nasze kosmyki. Dlatego należy zacząć działać. Podstawą jest sięgnięcie po dobre kosmetyki. Pomóc może z pewnością dobra odżywka odbudowująca włosy, która w połączeniu z szamponem i maską oraz dobrą dietą może zdziałać cuda.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odżywkę?

Odżywka odbudowująca włosy musi mieć dobry skład. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest pozbawiona parabenów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które opierają się na unikalnych, bardzo skutecznych i naturalnych formułach, jak np. Garnier Fructis Goodbay Demage. Specyfik ten opiera się na wyciągach z owoców i roślin. Włosy odżywia m.in. olejek z drzewa amali (znanego z wielu prozdrowotnych i leczniczych właściwości) oraz witaminy B3 i B6. Okazuje się, że wcale nie trzeba chemicznych sposobów, by cieszyć się pięknymi włosami. Kosmetyki z naturalnym składem działają bardzo szybko, zazwyczaj pierwsze efekty są zauważalne już po kilku użyciach. Trzeba pamiętać, by zwrócić uwagę na to, jak należy używać specyfiku. W przypadku odżywek zazwyczaj należy rozprowadzać je na wilgotnych włosach (na całej ich długości) i po kilku minutach dokładnie spłukać.

Warto wiedzieć, że każda odżywka odbudowująca włosy będzie działała szybciej i jeszcze skuteczniej, gdy połączy się ją z odpowiednim szamponem i maską. Eksperci od włosów oraz fryzjerzy zalecają, by stosować specyfiki z jednej gamy. Dlaczego? Otóż będą się one wzajemnie uzupełniać i niejako „wspierać” w działaniu. Dlatego będą znacznie skuteczniejsze.

Ważne są też nawyki i dieta

Odżywka odbudowująca włosy z pewnością da bardziej spektakularne efekty, jeśli zadbamy też o odpowiednią dietę i pielęgnację kosmyków. Trzeba sięgać po dużą ilość owoców i warzyw bogatych w witaminy i minerały. Niewskazane włosom są tzw. „głodówki” (podczas nich włosy często wypadają). Warto także zrezygnować z suszenia swojej czupryny suszarką, a jeśli już – to chłodnym powietrzem, gorące je wysusza i niszczy. Do tego trzeba pamiętać, że włosy osłabiają wszelkiego rodzaju utrwalacze i mocne związywanie gumką.


Materiał partnera zewnętrznego