Jak dbać o dłonie i paznokcie?

0
1288
pielęgnacja dłoni krem do rąk
Naucz się dbać o paznokcie na co dzień, a nie od święta lub wtedy gdy wręcz błagają o pomoc | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nasze paznokcie nieustannie są narażone na urazy. Delikatna płytka paznokcia niemal non stop styka się z twardymi przedmiotami i detergentami, które niestety źle wpływają na jej powierzchnię. Jeśli dodamy do tego klasyczny lub hybrydowy manicure, a także naturalne skłonności do łamania się paznokci to z pewnością stoimy przed przed ogromnym problemem związanym z pielęgnacją. W tym tekście podpowiadamy jak dbać i chronić paznokcie.

Pamiętaj o nawilżaniu

Nie da się ukryć, że podstawą zadbanych dłoni, a także paznokci jest ich odpowiednie nawilżenie. Jeśli będziemy regularnie używać kremów nawilżających, to mamy pewność, że nasze paznokcie będą utrzymane w dobrym stanie. Warto o tym pamiętać szczególnie zimą oraz latem, gdy na zewnątrz panują skrajne temperatury. Dostępne na rynku kremy charakteryzują się różnorodnym stopniem działania. Dlatego koniecznie stosujmy się do przyjętych zasad pielęgnacyjnych – na dzień używajmy lżejszego produktu, który świetnie się wchłania. Na noc możemy natomiast nałożyć grubszą warstwę kremu nawilżającego. Jednak w tym przypadku nie zapominajmy o dodatkowych bawełnianych rękawiczkach. Dzięki temu rano obudzimy się z gładkimi i jedwabistymi dłońmi, a nasze paznokcie będą odżywione.

Dieta też jest ważna

Nie można zapomnieć o tym, że pielęgnacja paznokci to także właściwa dieta. Rozdwojone paznokcie z tendencją do łamania to w ogromnym stopniu wina nieprawidłowego odżywiania. Warto więc zadbać o to, aby w naszym menu pojawiły się pokarmy bogate przede wszystkim w cynk, żelazo i wapń oraz witaminy (A,B i E). Dlatego na naszym talerzu powinno znaleźć się dużo cytrusów, kiszonek, bananów, a także czerwone mięso o dobrej jakości, ryby (np. sardynki) i pełnotłusty nabiał. Zdrowy wygląd paznokci zapewni także skrzyp polny, żelatyna (którą znajdziemy w żelkach, galaretkach i dżemach) czy siemię lniane. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu – pijmy dużo wody i naturalnych, świeżych soków z owoców i warzyw.

Silcare zadba o Twoje dłonie

Silcare to jedna z najpopularniejszych polskich firm specjalizujących się w produktach światłoutwardzalnych oraz kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji ciała, dłoni, a także stóp, która istnieje na rynku od 2004 roku. Oferta kosmetyków Silcare jest bardzo zróżnicowana i obejmuje różnorodne produkty. Lakiery tej firmy sprawdzą się nie tylko w salonie kosmetycznym, lecz także w domowych warunkach. Charakteryzują się przede wszystkim łatwością nakładania oraz wyjątkową wytrzymałością. W asortymencie Silcare znajdziemy także kosmetyki do pielęgnacji takie jak – oliwki, kremy i masła do paznokci. Ich regularne stosowanie pozwoli nam utrzymać piękny wygląd dłoni. Warto dodać, że marka Silcare podczas produkcji współpracuje z różnymi specjalistami i instytucjami dermatologicznymi, aby stworzyć wysokiej jakości produkty, które w pełni zadowolą Klientki. 

Pamiętaj o kilku zasadach

Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie i paznokcie zawsze wyglądały pięknie i zdrowo zaprzyjaźnij się na dłużej z rękawiczką i to nie tylko lateksową. Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać, zainwestuj w ciepłe skórzane modele, aby ochronić paznokcie. Zarówno podczas sprzątania, jak i zmywania koniecznie korzystaj ze specjalnych rękawiczek, które uchronią Cię przed kontaktem z detergentami.

Naucz się dbać o paznokcie na co dzień, a nie od święta lub wtedy gdy wręcz błagają o pomoc. Pamiętaj o tym, aby chronić je przed działaniem szkodliwych czynników. Zimą nie opuszczaj domu bez rękawiczek i stosuj codziennie krem po każdym myciu rąk.

 


Materiał partnera zewnętrznego