Depilacja laserowa nóg – dlaczego warto wykonać trwałą depilację?

0
705
depilacja laserowa nóg
Decydując się na depilację laserową musisz mieć świadomość, że aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegu i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia niezbędne jest kilka wizyt w salonie | fot. materiał partnera zewnętrznego

Lato zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo będziemy planować wakacyjne podróże, a także odsłaniać więcej ciała. To mobilizuje nas do tego, żeby odpowiednio przyjrzeć się swojej skórze i pomyśleć o właściwej pielęgnacji. Jak to jednak zrobić, żeby nie zajmowała ona zbyt wiele czasu podczas urlopu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak naprawdę zawsze najdłużej wykonujemy depilację całego ciała tradycyjnymi metodami, dlatego czas pomyśleć o depilacji laserowej i przestać martwić się o stale odrastające włoski na nogach i innych okolicach ciała!

Jaki laser jest najlepszy do depilacji nóg?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że  zabieg depilacji laserowej nóg przyniesie Ci efekty o jakich marzysz, to koniecznie pomyśl nad wyborem odpowiedniego salonu do depilacji laserowej. Ważne, aby zabieg został przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa po studiach medycznych i przy użyciu certyfikowanego i bezpiecznego sprzętu.

Jednym z najlepszych laserów dostępnych obecnie na rynku jest Laser Light Sheer Duet.  Jego działanie skierowane jest bezpośrednio na barwnik znajdujący się we włosie czyli na melaninę. Dzięki temu laser jest bardzo precyzyjny i nie uszkadza sąsiadujących tkanek. Jest to laser diodowy obecny na rynku od kilku lat, który sprawia, że zabieg depilacji może być zupełnie bezbolesny, a to większość z nas się boi.

Ile zabiegów depilacji laserowej nóg potrzebuję?

Decydując się na depilację laserową musisz mieć świadomość, że aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegu i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia niezbędne jest kilka wizyt w salonie.

Zwykle jest to ok.  6 – 7 zabiegów, wykonywanych średnio, co dwa miesiące. Pewnie zastanawiasz się dlaczego konieczne są właśnie takie odstępy pomiędzy zabiegami. Jest to uzależnione od cyklu wzrostu włosa. Światło lasera działa na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie. Dlatego po pierwszej depilacji z Twojej skóry znika trwale ok. 20% wszystkich włosków. Z każdą kolejną wizytą w pozbywasz się ich coraz więcej.

Czy po depilacji laserowej mogę się opalać?

Absolutnie nie!  Opalanie przynajmniej miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej, jak i miesiąc po zabiegu jest zabronione. Nieumyślne wystawienie skóry na promienie słoneczne może skończyć się poważnym poparzeniem i  wybroczynami na skórze.

Czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji laserowej nóg?

Tak. Przed podjęciem decyzji o wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej trzeba zapoznać się z pewnymi przeciwwskazaniami do zabiegu. Jest to między innymi:

  • aktywna opalenizna
  • choroby nowotworowe
  • zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu
  • metalowe implanty
  • cukrzyca
  • nadwrażliwość na światło
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby endokrynologiczne
  • ciąża oraz okres karmienia piersią

Materiał partnera zewnętrznego