Czy właściwie czyścisz pędzle do makijażu? Ciesz się swoimi akcesoriami jeszcze dłużej!

0
800
Czyściki Ilu
Pędzle do makijażu bez względu na ich rozmiar i funkcję wymagają odpowiedniej pielęgnacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pędzle do makijażu bez względu na ich rozmiar i funkcję wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będziesz cieszyć się z nich znacznie dłużej, a wykonany makijaż będzie prezentował się bez zarzutu. Jak dbać o tego typu akcesoria? Poznaj najważniejsze zasady! Skorzystaj z cennych wskazówek!

Dlaczego warto czyścić pędzle do makijażu i jak często to robić?

Nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne. O to, aby w kosmetyczce, czy na półce w łazience dumnie prezentowały się perfekcyjne i zadbane pędzle. Warto też wiedzieć, że regularne i odpowiednie czyszczenie pędzli sprawi, że przez długi czas będą one zachowywały swoje właściwości.

Jak się okazuje, prawidłowe czyszczenie tych akcesoriów ma również wpływ na stan naszej skóry. Pojawiające się na nich problemy mogą być efektem stosowania zanieczyszczonych pędzli kosmetycznych. Oprócz tego brudne włosie utrudnia aplikację cieni, czy różu, ponieważ doprowadza do mieszania się pigmentów i znacznie skraca żywotność tych narzędzi.

Jak często myć pędzle? Wszystko zależy od ich przeznaczenia, tego, jakie kosmetyki są nimi nakładane. Pędzle do produktów sypkich myjemy średnio co 3 -5 dni. Pozostałe, używane do podkładów i kremów czyścimy po każdym wykonanym makijażu.

Jak się przygotować? Czyściki do pędzli i inne akcesoria

Metod jest wiele, jedna z nich to ta, kiedy wykorzystuje się specjalny odpowiednio wyprofilowany czyścik do pędzli, np. z kolorowej serii marki ilū. Marki, której produkty stanowią owoc zamiłowania do piękna i nowych trendów. Warto podkreślić, że akcesoria z tej linii zaprojektowane zostały z troską o wygodę i funkcjonalność.

Jak wyglądają takie czyściki do pędzli? Są to silikonowe akcesoria, na których powierzchni znajdują się wypustki mające różną wielkość i kształt. Dzięki temu nadają się one do każdego typu pędzli. Zarówno tego wykonanego z włosia naturalnego jak i syntetycznego. Modele dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych.

Oprócz tego podstawowego narzędzia potrzebny będzie odpowiedni preparat do mycia. Nie musi to być specjalistyczny płyn, wystarczy zwykłe mydło antybakteryjne lub szampon do włosów.

Czyścimy pędzle – krok po kroku!

Na początku należy zmoczyć pędzle, ale tak, aby woda nie dostała się do środka skuwki. Włosie kierujemy wówczas ku dołowi. Następnie okrężnymi ruchami nakładamy np. mydło na pędzel. Nanosimy je dokładnie na całą powierzchnię włosia.

Kolejny krok to użycie czyścika do pędzli . Stosujemy ruchy okrężne lub posuwiste, podobne do tych, które wykonujemy podczas robienia makijażu. Kiedy pędzel będzie już czysty, trzeba bardzo dokładnie wypłukać z niego mydło, a następnie wycisnąć pozostałą wodę. Należy pamiętać, aby dokładnie czyścić włosie, żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia jego struktury.

Jak nie pędzle to co?

Regularnie dbasz o swoje akcesoria do makijażu, a i tak na Twojej cerze pojawiają się różne problemy skórne. Przyczyna może leżeć w niewłaściwym myciu twarzy. Także i podczas tych czynności warto posiłkować się odpowiednimi akcesoriami, np. gąbką do oczyszczania twarzy marki Ilū. Jej kształt pozwoli na dotarcie do bardzo trudno dostępnych miejsc. Skutecznie pozbawia skórę martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. A przede wszystkim dodaje skórze zdrowego blasku!


Materiał partnera zewnętrznego