Czy depilacja laserowa musi boleć?

0
890
Najlepsze gabinety medycyny estetycznej dysponują najnowocześniejszym sprzętem, dzięki któremu możliwa jest bezbolesna i bardzo skuteczna depilacja laserowa | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa od lat uznawana jest za najskuteczniejszą metodę walki ze zbędnym owłosieniem. Laser umożliwia bowiem trwałe usuwanie owłosienia, stanowiąc doskonałą alternatywę dla innych metod usuwania włosów. Depilator elektryczny, maszynka do golenia, wosk czy krem do depilacji – to jedynie doraźne, chwilowe rozwiązania, wymagające stałego ich powtarzania. Natomiast laser do depilacji całkowicie usuwa owłosienie już po kilku zabiegach – a potem wystarczy jedynie wykonywać zabiegi przypominające. Warto podkreślić, że nie ma możliwości trwałego usuwania owłosienia w domu, nawet z wykorzystaniem urządzeń mających naśladować działanie profesjonalnego lasera. Kosmetolog w Klinice laseroterapii Neonia z Krakowa Karolina Grobelna przedstawia najnowszą generacje laserów do depilacji.

Wielu osobom depilacja laserowa wciąż jeszcze kojarzy się ze znaczną bolesnością i dyskomfortem podczas zabiegu. I rzeczywiście – laser do depilacji starszej generacji może prowadzić do pojawienia się bólu i podrażnień. Ponadto depilacja laserowa wykonywana takim sprzętem okazywała się nieskuteczna u osób z ciemną karnacją czy jasnym owłosieniem. Ale to już przeszłość – dziś najlepsze gabinety medycyny estetycznej dysponują najnowocześniejszym sprzętem, dzięki któremu możliwa jest bezbolesna i bardzo skuteczna depilacja laserowa. Jaki jest najlepszy laser do depilacji? Jaki wybrać gabinet? Najlepiej ten wyposażony w  laser Soprano Ice Platinum. To doskonały laser do depilacji twarzy i ciała.

Każdy zabieg depilacji laserowej powinien być przeprowadzany wyłącznie w renomowanym gabinecie kosmetologicznym i poprzedzony konsultacją dermatologiczną | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa dla każdego

Laser do depilacji Soprano Ice Platinum to najnowocześniejsza technologia stosowana w zabiegach depilacji laserowej. Technologia ta opracowana została przez Alma Lasers, zaliczającego się do grona 5 topowych producentów laserów na świecie. Czym wyróżnia się ten laser do depilacji? Profesjonalny laser Soprano Ice Platinum wyposażony jest aż w trzy różne wiązki laserowe, łącząc w sobie działanie lasera aleksandrytowego, diodowego oraz neodymowo – yagowego. Co to oznacza w praktyce? Możliwość usuwania owłosienia u każdego, bez względu na kolor włosa czy odcień skóry. A precyzji zabiegu depilacji sprzyja technologia In – Motion, czyli skanowania skóry. Umożliwia to zastosowanie impulsów laserowych o optymalnej energii. Zapewnia to selektywne pochłanianie wiązki lasera przez barwnik włosa skumulowany w mieszku włosowym, bez ryzyka poparzenia skóry.

Możliwość wykonania depilacji laserowej u osób o każdym fototypie skóry to nie jedyna zaleta lasera Soprano Ice Platinum. Depilacja laserowa wykonana tym laserem jest niemal bezbolesna – a możliwe jest to dzięki zastosowaniu technologii aktywnego chłodzenia ICE. W ten sposób wyeliminowany dyskomfort podczas zabiegu, który był częstą przyczyną rezygnacji z zabiegu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddać się zabiegowi depilacji i raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa

Laser do depilacji Soprano Ice Platinum to najnowocześniejsza technologia stosowana w zabiegach depilacji laserowej | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

O czym należy pamiętać, poddając się zabiegowi depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji laserowej powinien być przeprowadzany wyłącznie w renomowanym gabinecie kosmetologicznym i poprzedzony konsultacją dermatologiczną. Osoba zakwalifikowana do zabiegu powinna wiedzieć, jak przygotować się do depilacji laserowej. Dzień przed zabiegiem należy ogolić owłosienie z partii ciała poddawanej zabiegowi. W dniu zabiegu należy natomiast unikać stosowania antyperspirantów czy kosmetyków mogących podrażniać skórę. Zabieg depilacji laserowej trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru ciała poddawanego depilacji. Podczas zabiegu głowica lasera przykładana jest do depilowanego miejsca i przesuwana.

Po zabiegu depilacji może pojawić się przejściowe zaczerwienienie skóry, które ustępuje samoistnie. Najważniejsze zalecenie pozabiegowe to unikanie basenu, sauny czy gorących kąpieli. Bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydła czy kosmetyków na bazie alkoholu. Przez około miesiąc należy unikać ekspozycji na słońce, a także stosować preparatów fotouczulających.

Zabieg depilacji laserowej powinien być powtórzony średnio 6 – 8 razy, co gwarantuje usunięcie wszystkich włosów, które podczas wykonywania zabiegu znajdują się w fazie wzrostu. Potem wystarczy jedynie wykonywać zabiegi przypominające.


Materiał powstał we współpracy z https://neonia.com.pl