Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej

0
751
Piękna uśmiechnięta dziewczyna na różowym tle
Codzienna i konsekwentna pielęgnacja będzie miała tutaj ogromne znaczenie. Każdego dnia rytuał warto będzie zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Choć na ogół problem z trądzikiem kończy się wraz z okresem dorastania, niektóre osoby borykają się z nim także w dorosłym życiu. Ma to związek z określonym typem cery. Często cera trądzikowa jest mylona z cerą tłustą, na skutek wzmożonej produkcji sebum. To z kolei prowadzi do sięgania po nieodpowiednie kosmetyki i stosowania niewłaściwej pielęgnacji ukierunkowanej między innymi na wysuszanie skóry. Tymczasem jest to prosta droga do tego, żeby wpaść w błędne koło i nasilić wszelkie objawy typowe dla cery z problemami. Dobrym rozwiązaniem jest krem nawilżający do cery trądzikowej. Taki kosmetyk pozwoli zapanować nad jej reakcjami.

Po czym poznać cerę trądzikową?

Cerę trądzikową wyróżnia nadmierna produkcja sebum. Przez to może się wydawać, że jest to cera tłusta, jednak należy je od siebie odróżnić. Cera trądzikowa przez nadmiar produkowanego sebum oraz niewystarczające złuszczanie martwego naskórka ma skłonność do zapychania porów. Te z kolei rozszerzają się, a zgromadzone w nich zanieczyszczenia skutkują powstawaniem zaskórników, krostek, podrażnień, stanów zapalnych, a nawet zmian ropnych. Taka skóra często też nadmiernie się błyszczy, przez co jeszcze bardziej chcemy ją zmatowić, wysuszając ją nieodpowiednimi kosmetykami. Tymczasem krem nawilżający do cery trądzikowej stanowi jeden z najlepszych sposobów na przerwanie błędnego koła. Im bardziej podrażniona i przesuszona skóra, tym więcej produkuje sebum. Nawilżenie jej pomoże wyregulować czynności cery.

Krem nawilżający do cery trądzikowej i inne kosmetyki

Codzienna i konsekwentna pielęgnacja będzie miała tutaj ogromne znaczenie. Każdego dnia rytuał warto będzie zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Dobrym pomysłem będzie żel myjący do twarzy, który będzie w stanie zapewnić dogłębne oczyszczenie skóry. Raz na jakiś czas warto także przeprowadzić delikatny peeling, żeby pozbyć się złuszczającego się naskórka. Dobrym rozwiązaniem jest peeling enzymatyczny. Do codziennej pielęgnacji należy też włączyć tonizowanie skóry. Taki zabieg pomoże ją lekko zdezynfekować i zamknąć pory. Krem nawilżający do cery trądzikowej w tym przypadku nie powinien zawierać żadnych składników mogących wywoływać podrażnienia skóry. Cera tego typu jest bowiem bardzo wrażliwa, a wszelkie czynniki drażniące jedynie pogłębiają problem. Ponadto krem nawilżający do cery trądzikowej powinien niwelować najważniejsze niedoskonałości typowe dla niej. Chodzi o zwężanie porów, redukcję trądziku, łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie produkcji sebum czy zniwelowanie przebarwień potrądzikowych. Zaletą kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej jest też nierzadko zdolność do wyrównywania kolorytu skóry. Po kilku tygodniach stosowania cera staje się bardziej ukojona, matowa, ale jednocześnie promienna bez zbędnego błyszczenia. Pomogą także zachować właściwy poziom nawilżenia skóry, a wraz z nim poprawić ogólną kondycję skóry. Warto szukać takich kremów, które można stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Raz na jakiś czas jego działanie warto wzmocnić o serum.


Materiał partnera zewnętrznego