Zakup sprzętu AGD, jak poradzić sobie w gąszczu informacji

0
1049
Sprzęt AGD i RTV
Wybierając urządzenia AGD, dobrze jest porównać ich pobór prądu i dopiero wtedy podjąć decyzję zakupową. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybierając urządzenia AGD, dobrze jest porównać ich pobór prądu i dopiero wtedy podjąć decyzję zakupową. Informacja o poborze mocy, możemy łatwo odnaleźć w Internecie na stornach producentów. Odpowiednia klasa energooszczędności sprzętu pozwoli ograniczyć nasz budżet przeznaczony na rachunki za energię elektryczną. Dobrym pomysłem jest też przejrzenie forów internetowych z opiniami oraz sprawdzenie aktualnych promocji na wybrane sprzęty.

Zużycie energii

Powinniśmy uświadomić sobie, że koszt energii zużywanej w domu zależy głównie od urządzenia, z których korzysta się najczęściej, czyli: kuchnie elektryczne, czajniki elektryczne, ekspresy do kawy  i urządzenia działające przez długi czas, a to: zmywarki, chłodziarki, pralki, telewizory, komputery. Użycie suszarki do włosów czy odkurzacza nie będzie miało dużego wpływu na budżet domowy. Urządzenia te, mimo że mają stosunkowo dużą moc, używane są doraźnie i przez krótki czas.

Sprzęty które pomagają w oszczędzaniu  energii elektrycznej są zazwyczaj droższe. Jednak biorąc pod uwagę długi czas ich eksploatacji, koszty te zwrócą dzięki niższym opłatom za prąd.

Zakup sprzętu

W celu zakupu sprzętu AGD, możemy oczywiście wybrać się na kurs po sklepach specjalistycznych i sieciowych. Jeśli jednak szanujemy swój czas i pieniądze, o wiele rozsądniej będzie wybrać się na zakupy online. To bezpieczny oraz wygodny , a w dodatku pozwalający naprawdę wiele zaoszczędzić, sposób na wyposażenie swojego domu w wymarzony sprzęt. Wiele marek posiadających sklepy stacjonarne prowadzi również sprzedaż internetową. Często asortyment w sklepach online jest o wiele bogatszy oraz tańszy niż w tradycyjnych, w dodatku, robiąc zakupy przez Internet mamy prawo do 14-dniowego zwrotu zakupionego towaru bez podawania przyczyny.

Sklepem internetowym godnym uwagi, gdy przymierzamy się do zakupu artykułów AGD, jest NEO24. To sklep, który istnieje na rynku od 2006 r., jest jednym z pionierów e-commerce w Polsce i od początku utrzymuje dynamiczne tempo rozwoju. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym  rankingu zaufane opinie.

Korzystając z portali z kodami rabatowymi, możemy skorzystać z oferty sklepu internetowego NEO24 w zdecydowanie przystępniejszych cenach.


Materiał partnera zewnętrznego