Wyposażenie inteligentnych budynków, które warto mieć w swoim biurze

0
423
inteligentny budynek
Olbrzymią zaletą inteligentnych budynków jest to, że pozwalają na zdalne sterowanie wieloma funkcjami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wykorzystywanie najnowszych technologii w procesie tworzenia przestrzeni mieszkalnej oraz biurowej staje się coraz popularniejszym działaniem. Inteligentne budynki są niemal w pełni zautomatyzowane, co umożliwia kontrolę wielu parametrów oraz dostosowywanie ich na bieżąco do potrzeb użytkowników. Dowiedz się, w jaki sprzęt warto wyposażyć swoje biuro, by nabrało ono cech Smart Office.

Automatyka budynkowa

Olbrzymią zaletą inteligentnych budynków jest to, że pozwalają na zdalne sterowanie wieloma funkcjami. Początkowo ograniczały się one jedynie do możliwości obserwowania oraz regulacji czynników takich jak temperatura, wilgotność, czy oświetlenie poszczególnych pomieszczeń, obecnie jednak zakres możliwości jest znacznie większy. System sterowania inteligentnym budynkiem, dzięki detektorom ruchu pozwala na zbieranie danych  o ilości pracowników znajdujących się w danym miejscu i dostosowanie warunków do ich potrzeb. Umożliwia również kontrolę wszystkich pomieszczeń i pozwala na zintegrowanie ze sobą poszczególnych systemów, np. wideokonferencji z kalendarzem, czy bazami danych zapisanymi na serwerze. System automatyki budynkowej BMS (Building Management System) zamontowany w biurze przynosi wiele korzyści. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa budynku
  • Podniesienie komfortu pracy oraz wydajności pracowników
  • Zmniejszenie wydatków związanych ze zużyciem energii elektrycznej i eksploatacją budynku
  • Zwiększenie ergonomii przestrzeni
  • Możliwość szybkiego, również zdalnego zarządzania funkcjami budynku

Nowoczesne sale konferencyjne

Nie da się ukryć, że sale konferencyjne są jednymi z najważniejszych miejsc w każdym biurze. To tam odbywa się większość istotnych spotkań, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie wyposażenie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nawet niewielkie pomieszczenie stanie się profesjonalną salą do wideokonferencji, gwarantującą doskonałą jakość dźwięku i obrazu, szybkie, bezprzewodowe przesyłanie danych oraz możliwość dostosowania parametrów do potrzeb użytkowników. Obecnie trudno wyobrazić sobie nowoczesną i komfortową salę konferencyjną, która nie byłaby wyposażona w wielofunkcyjny terminal wideokonferencyjny, czy zintegrowaną z innymi sprzętami interaktywną tablicę do prezentacji multimedialnych.

Możliwość pracy z dowolnego miejsca

Istotną cechą inteligentnego biura jest umożliwianie pracownikom wykonywania swoich obowiązków nie tylko znad biurka, ale także z każdego innego miejsca – z domu, hotelu, podczas podróży służbowej, czy z samochodu. W tym przypadku niezawodne okazują się nowoczesne, bezprzewodowe zestawy głośnomówiące do telefonu oraz laptopa, umożliwiające szybkie zaaranżowanie profesjonalnej wideokonferencji podczas podróży służbowej, spotkania z klientem lub przebywania w innym oddziale firmy.

To tylko niektóre propozycje urządzeń poprawiających komfort i wydajność pracy oraz sprawiających, że budynek nabiera cech Smart Office. Jest ich zdecydowanie więcej, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie wśród nich coś dla siebie. Odwiedź stronę VisionCube: https://www.visioncube.pl/ i znajdź odpowiednie rozwiązanie dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego