Stłuczony wyświetlacz w smartfonie – to może przytrafić się każdemu. Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

0
513
wyświetlacz telefonu
Centrum serwisowe Samsung to jedno z takich miejsc, gdzie na co dzień wymienia się stłuczone wyświetlacze | fot.: materiał partnera

Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Nowy smartfon ląduje na ziemi, a jego ekran pokryty jest „pajęczynką”. Czasem wystarczy upadek z niewielkiej wysokości. Co zrobić z rozbitym telefonem? Najlepsze wyjście to powierzyć go specjalistom z serwisu. Nawet poważne uszkodzenie można naprawić tak, aby nie było żadnych śladów.

Centrum serwisowe Samsung to jedno z takich miejsc, gdzie na co dzień wymienia się stłuczone wyświetlacze – i to nawet w najnowszych modelach, które dopiero niedawno pojawiły się na rynku. Wymiana szybki w telefonie wykonywana jest zgodnie z wytycznymi producenta – to standard w renomowanych serwisach. Dla nas, jako klientów oznacza to tyle, że telefon po naprawie wróci do pełnej sprawności. Nie ma mowy o pogorszeniu jego parametrów czy np. utracie wodoodporności.

Serwis Iphone – tam także wymienisz pęknięty wyświetlacz

Nie ma wyraźniej różnicy pomiędzy sprzętem z Androidem a bezpośrednim konkurentem z logo jabłka. Smartfony apple także są podatne na uszkodzenia wyświetlacza i w takim przypadku najlepsze wyjście z sytuacji to wizyta w serwisie. Serwis Apple jest w stanie naprawić każdy model iPhone’a – od tych najnowszych, do kultowych już modeli z serii 4 czy 4s. Jeśli chodzi o koszty, to cennik zaczyna się od kwot rządu 160 złotych. Tyle trzeba wydać na nowy ekran w modelu 4S. Z kolei najnowsze odmiany sprzętu od Apple oznaczają już większy wydatek przy ewentualnej naprawie – oryginalny wyświetlacz z wymianą to koszt nawet 2 tysięcy złotych. Czy warto zatem korzystać z usług profesjonalnego serwisu? Czy nie ma tańszej opcji? Szukając oszczędności pamiętajmy, że operacja wymiany ekranu w telefonie to skomplikowany proces. Serwis Iphone posiada specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny np. do bezinwazyjnego otwarcia obudowy. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie pracowników – duży, renomowany serwis Iphone może wzbudzać zaufanie dzięki dużej liczbie realizowanych usług.

smartfon w damskiej dłoni
Stłuczony wyświetlacz to nie jedyna, często występująca usterka w smartfonach | fot.: materiał partnera

Naprawa telefonu po zalaniu

Stłuczony wyświetlacz to nie jedyna, często występująca usterka w smartfonach. Zalanie może przytrafić się równie łatwo, i to niezależnie od tego, jak odporny na wodę jest nasz sprzęt. Nie zawsze deklaracje producenta pokrywają się z rzeczywistością. Miejsca takie jak serwis Samsung czy Iphone na co dzień zajmują się przypadkami ratowania telefonów, którym zaszkodziła woda. Albo kawa, bo przypadki utopień w napojach też występują. Naprawa telefonu po zalaniu polega przede wszystkim na rozebraniu urządzenia na części pierwsze i dokładnym umyciu. Kiedy elementy wyschną, telefon jest składany w jedną całość. Wymienia się te podzespoły, które zostały nieodwracalnie zniszczone – np. głośnik czy mikrofon. Serwis Iphone działa według wytycznych producenta smartfona – stąd procedura po zalaniu jest swego rodzaju standardem. Chodzi o to, aby każdy naprawiony telefon wrócił do pełnej sprawności, a negatywne skutki usterki nie wyszły na jaw po kilku miesiącach.

smartfon usterka
Zakres usług dobrego serwisu telefonów to nie tylko usuwanie usterek mechanicznych | fot.: materiał partnera

Stłuczenia, zalania… z czym jeszcze poradzi sobie serwis Iphone?

Zakres usług dobrego serwisu telefonów to nie tylko usuwanie usterek mechanicznych. Stąd, poza usługami typu wymiana szybki w telefonie czy naprawa telefonu po zalaniu, możemy liczyć na pomoc w aktualizacji systemu czy rozwiązaniu problemów ze spadkiem wydajności. To usługi bezpośrednio wpływające na zadowolenie z użytkowania posiadanego smartfona. Sprzęt, który nie zwalnia, nie zawiesza się i zawsze jest gotów do działania – to możliwe, jeśli będziemy korzystać z usług dobrego serwisu.


Materiał partnera zewnętrznego