Smartbandy – jak wybrać najlepszy model?

0
1276
smartband na damskiej ręce
Smartbandy stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób prowadzących aktywny tryb życia | fot.: materiał partnera

Smartbandy stanowią niezbędny gadżet dla każdego miłośnika sportu. Są to urządzenia elektroniczne w formie opaski na nadgarstek, które mogą skutecznie usprawnić codzienny trening. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze smartbandów!

  1. Czym jest smartband?
  2. Smartbandy – funkcje, które pomagają w codziennych treningach
  3. Jaki smartband wybrać do określonej aktywności?
  4. Smartbandy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Smartbandy stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób prowadzących aktywny tryb życia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy zakupie smartbandów, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Czym jest smartband?

Smartband to urządzenie elektroniczne w kształcie opaski. Swoim wyglądem przypomina zegarek, ale jest mniejszy i zdecydowanie lżejszy. Jego działanie polega na monitorowaniu codziennej aktywności użytkownika. Ten niepozorny gadżet zbiera dane dotyczące m.in. liczby wykonanych kroków, ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu, a także czasu trwania treningu. Z tego względu smartband jest uznawany za gadżet niezbędny dla każdej osoby, która prowadzi aktywny tryb życia.

Smartbandy – funkcje, które pomagają w codziennych treningach

Smartbandy posiadają rozmaite funkcje, które usprawniają codzienne treningi. Najpopularniejsze z nich to:

  • Licznik kroków, spalonych kalorii i mierzenie pokonanego dystansu;
  • Wskazywanie aktualnej godziny i daty (możliwość zastąpienia zegarka);
  • Przypominanie o aktywności (wysyłanie powiadomień o zbyt długim czasie przebywania w bezruchu);
  • Monitorowanie czasu snu;
  • Informowanie o codziennych postępach treningowych;
  • Pulsometr, dzięki któremu można kontrolować tętno i pracę serca;
  • Śledzenie przebytej trasy (funkcja dostępna w modelach z GPS)

Na rynku są dostępne także bardziej zaawansowane urządzenia, które wykrywają rodzaj aktywności. Są one wyposażone w funkcje przeznaczone specjalnie dla użytkowników uprawiających określony typ aktywności (np. bieganie, pływanie czy siłownia). Wybór urządzenia posiadającego określone funkcje zależy od preferencji i potrzeb danego użytkownika. Urządzenia sprawdzonych producentów posiadają większość wymienionych wyżej funkcji.

Jaki smartband wybrać do określonej aktywności?

Smartbandy różnią się między ze sobą posiadanymi funkcjami, dlatego warto wybrać określony model w zależności od rodzaju sportu, który uprawiasz. Dla biegacza świetnie sprawdzą się smartbandy, które dobrze radzą sobie przede wszystkim z liczeniem kroków i mierzeniem przebytego dystansu. Modele przeznaczone do biegania często wyposażone są także w praktyczny pulsometr. Jeżeli natomiast ćwiczysz na siłowni, idealnym wyborem będzie dla Ciebie smartband, który precyzyjnie odmierza czas ćwiczeń i odpoczynku, a także posiada licznik spalonych kalorii. Z kolei pływacy powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na wodoszczelność wybranego modelu. Warto wybierać smartbandy z wysoką klasą wodoszczelności, która pozwala na pełne zanurzanie opaski w wodzie.

Smartbandy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy zakupie smartbanda warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest waga danego modelu. Aby smartband był wygodny w użytkowaniu, powinien być lekki (jego waga nie powinna być wyższa niż 50 g). Kolejny istotny czynnik to zgodność z systemem operacyjnym Twojego smartfona. To niezbędne, aby smartband mógł bez problemu łączyć się z telefonem. Dzięki temu za pomocą smartbanda możliwe będzie np. odtwarzanie muzyki z telefonu, informowanie o połączeniach przychodzących czy też otrzymywanie powiadomień z portali społecznościowych.

Smartband to urządzenie, które bez wątpienia przyda się każdemu miłośnikowi aktywnego trybu życia. Warto wybrać model z funkcjami, które idealnie odpowiadają potrzebom danego użytkownika. Dzięki powyższym informacjom już wiesz, jak wybierać najlepsze smartbandy!

Materiał partnera zewnętrznego