Remastery popularnych gier komputerowych i konsolowych. Jakie produkcje doczekają się odnowienia?

0
1029
gaming gry konsolowe
Oczywiście, mamy obecnie do czynienia z prawdziwym wysypem remasterów, czyli starych gier w nowej formie | fot.: stock.adobe.com

Na rynku gier komputerowych w każdym roku pojawiają się całkiem sporo naprawdę interesujących nowości lub też kontynuacji znanych i cenionych serii. Jak jednak pokazuje praktyka, wielu graczom to nie wystarcza. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapewne każdy z nas ma wśród swoich ulubionych tytułów kilka gier, które wyszły dawno temu. Wciąż wspominamy je z rozrzewnieniem, jednak granie w jakiś z tych tytułów obecnie wydaje się raczej nużące. Nawet najlepsze ze starych gier potrafią irytować po prostu tym, jak bardzo są surowe graficznie oraz motorycznie w porównaniu z nowymi tytułami.

Co więc postanowili zrobić twórcy niektórych kultowych tytułów? Oczywiście, mamy obecnie do czynienia z prawdziwym wysypem remasterów, czyli starych gier w nowej formie. Jakie konkretnie tytuły zostały już odnowione a jakie doczekają się „zremasterowania”? Oto nasza krótka lista kilku najbardziej interesujących propozycji.

Najciekawsze remastery gier video

1. Dark Souls

Nie tak dawno temu ukazała się trzecia część tej kultowej serii. Ma być to część ostatnia, jednak już teraz trwają pracę nad nowym tytułem „Elden Ring”, przy którym pracuje także znany pisarz George R.R. Martin. Czekając na „Elden Ring” możemy jednak odświeżyć sobie pierwszą część kultowych „soulsów”.

Co się zmieniło? Oczywiście, przede wszystkim grafika. Gra co prawda nie wygląda porównywalnie z Dark Souls 3 czy Sekiro, jednak na dobrym sprzęcie jest jak najbardziej znośna. Dynamika rozgrywki również pozostawia nieco do życzenia, jednak niesamowity klimat pierwszej części Dark Souls bez większych problemów rekompensuje ten brak.

2. Gothic

Kto kilkanaście lat temu nie grał w Gothic, Gothic 2: Noc Kruka oraz wyraźnie mniej udanego Gothica 3? Obecnie twórcy postanowili zaprezentować nową odsłonę pierwszej części. Graficznie gra wygląda naprawdę dobrze. Ciekawie prezentuje się również system walki, który dość wyraźnie odbiega od tego, co widzieliśmy grając w pierwszą część Gothica kilkanaście lat temu. Fabuła również nadal prezentuje się kapitalnie w porównaniu z nowszymi grami.

Dla wielbicieli RPG akcji bez nowy- stary Gothic to jednak bez żadnych wątpliwości pozycja wręcz obowiązkowa.

3. Final Fantasy VII

W zestawieniu rzecz jasna nie mogło po prostu zabraknąć nowej odsłony Final Fantasy VII. Co bardzo ważne, w tym wypadku twórcy naprawdę się postarali. Otrzymujemy bowiem nie tylko zupełnie nową grafikę, ale także znacząco ulepszony silnik gry. Dzięki temu Final Fantasy VII w nowej odsłonie tak naprawdę w niczym nie przypomina „odgrzewanego kotleta”: to jak najbardziej pełnoprawna gra akcji, która śmiało może konkurować z wieloma premierowymi tytułami wydanymi w 2019 czy 2018 roku. Co natomiast jeżeli nigdy nie graliśmy w Final Fantasy albo przynajmniej nie znamy wcześniejszych części tej niesamowitej serii? Cóż, najkrócej mówiąc mamy właśnie idealną okazję, aby zobaczyć, jak genialną grą było Final Fantasy VII. Pozycja obowiązkowa więc nie tylko dla zagorzałych fanów serii, ale również po prostu dla wszystkich graczy.

RŁO