Pracujesz zdalnie? Dowiedz się jak wybrać najlepszą ofertę na Internet bezprzewodowy

0
1168
Internet bezprzewodowy
Wiele nowoczesnych kobiet stawia dzisiaj na pracę zdalną. | fot.: materiał zewnętrzny

Wiele nowoczesnych kobiet stawia dzisiaj na pracę zdalną. Programistki, graficzki, copywriterki, architektki wnętrz – to tylko niektóre z profesji umożliwiających pracę z każdego miejsca na świecie. Wystarczy komputer, tablet, smartphone i dostęp do Internetu, by wygodnie pracować z dowolnego miejsca. Choć taki tryb pracy wydaje się kuszący dla wielu osób, to wiąże się też z pewnymi trudnościami. Kiepskiej jakości łącze internetowe może sprawić nie lada problem np. w chwili, gdy musimy przeprowadzić ważną wideokonferencję. Jak zatem wybrać Internet mobilny dla siebie, by cieszyć się doskonałym łączem przez cały czas?

Postaw na mobilność i łącz się z siecią, gdziekolwiek jesteś

Praca zdalna to marzenie wielu osób. Możliwość pracowania z każdego miejsca na świecie wydaje się kusząca i bardzociekawa . Paryż, Rzym, Mediolan – wszystko zależy od Ciebie. Jeśli jesteś przedstawicielką wolnego zawodu, wystarczy, że masz pod ręką komputer z dostępem do mobilnego Internetu, by w kilka chwil, w dowolnym miejscu zaaranżować przestrzeń do pracy. Mało osób myśli jednak o tym, że praca na etacie oszczędza nam wielu nerwów związanych z organizacją swojego biura. Pracując na etacie, co prawda jesteśmy przez 8 godzin przywiązani do biurka, mamy jednak za to zapewniony służbowy komputer, doskonałej jakości łącze internetowe bez limitu danych, telefon, kawę z ekspresu, wygodną przestrzeń. W pracy freelancera trzeba pamiętać o tym, że wszystkie te rzeczy musimy zorganizować sobie sami. Wybór dobrej jakości Internetu mobilnego jest podstawą działania w terenie. Żadna z nas nie chce przecież zawalić zlecenia przez brak dostępu do sieci albo spóźnić się na wideorozmowę z klientem z powodu zerwanego łącza.

Internet bezprzewodowy – wybierz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb

Zanim podpiszemy umowę na Internet bezprzewodowy, musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania w tej kwestii. Większość osób, które na co dzień pracują w biurze i korzystają z Internetu stacjonarnego, Internet mobilny traktuje wyłącznie jako opcję dodatkową bądź awaryjną, używając jej podczas jazdy autobusem lub gdy trzeba szybko sprawdzić pocztę poza domem. Im wystarczy oferta np. od INEA w opcji 10 GB. Dla osób, które nie potrzebują non stop być online, taki limit będzie w zupełności wystarczający. Jeśli jednak Internet bezprzewodowy ma być Twoim narzędziem pracy i zależy Ci na szybkim, bezproblemowym łączu, na które możesz liczyć w najważniejszych chwilach, postaw na opcję z limitem 20 GB. Dzięki większemu limitowi transferu danych będziesz mogła bez trudu prowadzić wideorozmowy, przesyłać ciężkie obrazki, pobierać raporty, zestawienia, tworzyć prezentacje, korzystać z różnorodnych narzędzi online bez obawy, że Twój Internet zawiedzie w kluczowym momencie.


Materiał zewnętrzny