Podnośnik koszowy – do jakich prac można go wykorzystać?

0
423
podnośnik koszowy
Zwyżki i podnośniki koszowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonanie pracy na dużej wysokości | fot.: materiał partnera

Podnośniki koszowe należą do najczęściej wynajmowanych pojazdów związanych z branżą budowlaną. Jednak ich zastosowanie znacznie wykracza poza budownictwo. Dzięki podnośnikom koszowym można wykonywać wiele innych prac wysokościowych w sposób wygodny i bezpieczny. O jakich pracach mowa? W jakich sytuacjach podnośnik koszowy może pomóc? Lepiej wynająć czy kupić własny podnośnik koszowy? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Podnośnik koszowy i jego zastosowanie

Nowoczesny podnośnik koszowy i zwyżka koszowa to pojęcia zamienne, oznaczające pojazd na podwoziu samochodowym, z wysięgnikiem zakończonym koszem osobowym. Kosz ten służy do transportu osób i narzędzi czy niewielkich materiałów budowlanych na pewną wysokość. Najczęściej podnośniki z koszem osobowym wykorzystywane są w budownictwie, ale również mogą być stosowane np. przy pielęgnacji zieleni, podczas wysokościowego mycia okien czy przy pracach w energetyce.

Przyjrzyjmy się odrobinę bliżej zastosowaniu zwyżek i podnośników. Do najczęściej realizowanych przez nie prac można zaliczyć:

 • prace wykończeniowe na wysokości
 • montaż oświetlenia na wysokości
 • prace demontażowe i modernizacyjne
 • strącanie sopli lodu i usuwanie śniegu z dachów
 • prace przy pielęgnacji zieleni, np. przycinanie drzew i krzewów
 • prace w energetyce i energetyce kolejowej, np. montaż sieci trakcyjnych
 • wyklejanie billboardów reklamowych
 • wysokościowe mycie okien
 • pomoc przy malowaniu murali na ścianach wysokich budynków
 • prace na planach filmowych i reklamowych
 • prace na koncertach i imprezach, np. oświetlenie czy kamery na wysokości
 • czyszczenie rynien i prace dekarskie
 • wiele innych

Zwyżki i podnośniki koszowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonanie pracy na dużej wysokości. Ciekawostką jest to, że podczas epidemii koronawirusa wielu kibiców wynajmowało podnośniki koszowe, by móc obejrzeć na żywo mecze ulubionych drużyn (gdy stadiony i obiekty sportowe były zamknięte dla widzów).

Wynajem podnośników koszowych

Z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie podnośników koszowych, wiele firm zajmuje się wynajmowaniem tego typu pojazdów. Jeżeli nie zamierzasz korzystać z podnośnika koszowego praktycznie codziennie – wynajem będzie dużo bardziej opłacalny, niż zakup własnego pojazdu. Zwyżka koszowa nie należy do najtańszych pojazdów nie tylko w kwestii zakupu, ale również dotyczy to utrzymania pojazdu. Gdy decydujesz się na wynajem podnośnika – wszelkie koszty dotyczące napraw czy zatrudnienia wykwalifikowanego operatora z uprawnieniami UDT spoczywają po stronie firmy świadczącej wynajem. Ty odpowiadasz jedynie za pokrycie kosztu wynajmu podnośnika wraz z operatorem.

W każdym mieście w Polsce można znaleźć firmę, która oferuje klientom wynajem podnośnika koszowego. W województwie mazowieckim jedną z najpopularniejszych firm od zwyżek jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. To firma, która posiada bardzo bogate doświadczenie w branży i gwarantuje swoim klientom bardzo dobre warunki współpracy. Flota podnośników koszowych obejmuje pojazdy nawet do 62 metrów zasięgu.

Wynajem podnośnika koszowego w Warszawie i okolicach można wykorzystać o każdej porze dnia i nocy. Otóż firma znana również jako Podnosimy.pl jest otwarta nawet na największe wyzwania, dzięki czemu nawet prace w godzinach wieczornych czy nocnych mogą być realizowane w sposób bezpieczny i sprawny.

Jak dobrać podnośnik koszowy do danego zadania? We wszystkim pomagają doświadczeni dyspozytorzy, którzy po przeanalizowaniu szczegółów zlecenia dobierają podnośnik, który spełni oczekiwania i pozwoli w bezpieczny sposób wykonać zlecenie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa – www.podnosimy.pl – wynajem podnośników koszowych w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Płocku, Lublinie i okolicach

Materiał partnera