Myszka dla miłośnika gier

0
1003
Mysz gamingowa
Tym, na co warto zwrócić uwagę są przede wszystkim parametry, a nie wyłącznie sam koszt. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odpowiednia myszka gamingowa, oprócz funkcjonalnej klawiatury i dobrych słuchawek, to jedno z najważniejszych akcesoriów, które w swoim wyposażeniu powinien mieć każdy prawdziwy gracz. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Lepiej zdecydować się na myszkę laserową czy optyczną? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru i jakie funkcje powinna mieć profesjonalne myszka gamingowa?

Wiele produktów określa się mianem gamingowym, podczas gdy tak naprawdę z grami nie mają one nic wspólnego. Odpowiedni sprzęt powinien sprawiać, że rozgrywka będzie komfortowa, a gracz będzie czerpał przyjemność z czasu spędzonego przed komputerem.

Ile powinna kosztować dobra myszka gamingowa?

Nie ma konkretnego przedziału cenowego, który wskazywałby, że jedna myszka jest dobra, a druga nie. Na rynku można znaleźć modele nawet za kilkaset złotych. Jednak naprawdę dobre urządzenie można kupić nawet za 100 złotych. Tym, na co warto zwrócić uwagę są przede wszystkim parametry, a nie wyłącznie sam koszt.

Myszka dla gracza – parametry

Jednym z najważniejszych aspektów jest sensor, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie wysokiej precyzji. Profesjonalne urządzenie zaczyna się od wartości 1800 DPI. Istotny jest także czas reakcji – to on może mieć wpływ na wygraną. Jak się okazuje, nie bez znaczenia jest także ergonomiczny kształt myszki, który wpływa na lepszy chwyt, a to z kolei przekłada się ruchy w grze. Dobrze, jeżeli jest wykonana z antypoślizgowych materiałów, które uchronią gracza przed niewłaściwym posunięciem.

Czy myszka bezprzewodowa jest dobrym wyborem?

Jest wiele opinii na temat słuszności zastosowania myszek bezprzewodowych dla graczy. Oczywiście są osoby, które z nich korzystają, jednak urządzenia te także muszą spełniać konkretne wymagania. Przede wszystkim ważny jest krótki czas reakcji – 1ms. Myszka gamingowa bezprzewodowa powinna mieć także odpowiedni akumulator, który wytrzymuje przynajmniej 1 dzień między ładowaniami. Dzięki temu można mieć pewność, że nie wyładuje się w trakcie ważnej rozgrywki. W przypadku urządzenia przewodowego – nie ma takiego zagrożenia, warto natomiast pamiętać o wyborze modelu z odpowiednio długim przewodem – ok. 2 metry długości.

Modele, które warto kupić

Firma Manta oferuje jedne z najlepszych myszek gamingowych na rynku. Szczególnie godne polecenia są modele MM713N – model bezprzewodowy oraz MM772G – model przewodowy.

Myszka gamingowa Manta MM713N to produkt idealny dla osób bardzo wymagających. Jest uniwersalna, ponieważ może służyć zarówno do pracy, jak i do głównego przeznaczenia – gier komputerowych. Ten model to więcej niż podstawowe funkcje – 5 przycisków, antyślizgowa powierzchnia gumowa oraz bardzo wysoka rozdzielczość – aż 2400 DPI. Sterowanie postaciami w grach dzięki temu przychodzi z łatwością. Drugi wspomniany model MM772G to typowa myszka gamingowa. Zostanie doceniona przez każdego, kto prowadzi profesjonalne rozgrywki. Tym, co wyróżnia urządzenie na tle innych dostępnych na rynku, jest przede wszystkim wygląd. Wizualnie jest to prawdziwy majstersztyk. Dodatkowe podświetlenie LED wpływa na podkreślenie atmosfery podczas gry.

Czy lepsza myszka wpłynie na wyniki w grze?

Wybór myszki gamingowej z dobrymi parametrami jest ważny – wpływa na jakość gry i umożliwia lepsze manewry w przypadku niektórych gier zręcznościowych. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt za kilkaset złotych bez umiejętności nie sprawi, że możliwe będzie automatyczne wskoczenie na podium. Rozpoczynając dopiero przygodę w wirtualnym świecie lepiej postawić na nieco tańszy sprzęt i z biegiem czasu, jeżeli tego typu rozrywka będzie nadal interesująca – wymienić go na lepszy.


Materiał partnera zewnętrznego