Lot w tunelu aerodynamicznym. Marzenia o lataniu możliwe do zrealizowania

0
388
lot w tunelu aerodynamicznym
Lot tunelem aerodynamicznym staje się coraz bardziej popularną formą rozrywki, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych | fot.: stock.adobe.com

Jak byłeś dzieckiem fantazjowałeś o lataniu niczym ptak? Dorosłeś, i nadal tego pragniesz? Uwielbiasz mocne wrażenia i uczucie adrenaliny? Masz mrzonki o spacerze po kosmosie? Jeżeli tak, to lot w tunelu aerodynamicznym jest zdecydowanie dla Ciebie! Gwarancja świetnej i niespotykanej zabawy zapewniona! Nie zwlekaj, podaruj sobie wymarzony prezent! A może bliska Ci osoba ma podobne niespełnione fantazje?

Tunel aerodynamiczny – co to takiego i jak działa?

Z naukowego punkt widzenia tunel aerodynamiczny, to podstawowe urządzenie badawcze, które analizuje aerodynamikę doświadczalną. Posiada formę tunelu, w którym wytwarza się stały ruch powietrza. Umieszcza się w nim modele obiektów i w trakcie badania, obserwuje się przepływ mocy oddziałującej na dany model. Tunele aerodynamiczne w formie rozrywki, to wyjątkowe symulatory swobodnego spadania, w których nie ma czegoś takiego jak grawitacja! Są to pionowe zamknięte tunele, w których wentylatory o dużej sile, generują ciągły strumień powietrza o prędkości do 330 km/h. Poza rozrywką tunele aerodynamiczne mają również inne zastosowania. Dzięki tunelom inżynierowie samochodów mogą swobodnie projektować coraz to nowe formy pojazdów. Natomiast skoczkowie narciarscy mogą ćwiczyć postawę podczas lotu.

Lot tunelem aerodynamicznym – odpowiednie przygotowanie

Przed skorzystaniem z tunelu zalecane jest ubranie się w wygodny, luźny, sportowy strój oraz sznurowane obuwie na miękkiej podeszwie. Uczestnik lotu zostaje wyposażony w specjalny kombinezon, kask oraz gogle. Lot tunelem aerodynamicznym przeważnie przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia. Gdy z atrakcji chce skorzystać osoba niepełnoletnia wymagana będzie zgoda rodzica lub prawnego opiekuna. Zakazane jest korzystanie z usługi po spożyciu alkoholu bądź innych środków odurzających. Z reguły możliwa maksymalna waga danej osoby waha się pomiędzy 100 a 110 kg. Nie zaleca się korzystania z atrakcji, gdy dana osoba choruje na epilepsję, choroby serca, układu krążenia, urazy kręgosłupa czy zaburzenia psychiczne. Przed lotem każdy uczestnik odbywa krótki instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa, przyjmowania prawidłowej postawy w tunelu oraz uczy się kluczowych znaków komunikacyjnych. Lot w tunelu zapewnia gwarancję bezpieczeństwa. Podczas lotu obecny jest przez cały czas instruktor, który czuwa nad jego prawidłowym przebiegiem.

Nietuzinkowa atrakcja warta wypróbowania!

Lot tunelem aerodynamicznym staje się coraz bardziej popularną formą rozrywki, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Lot jest także świetną atrakcją dla początkujących, jak i profesjonalistów. Największe tunele aerodynamiczne znajdują się w Katowicach i Warszawie. W Polsce ta niepospolita atrakcja ma coraz większe powodzenie. Wynika to zapewne z faktu, że jest to o wiele bezpieczniejsza forma rozrywki, niż skok na bungee czy ze spadochronem. Lot tunelem aerodynamicznym jest widowiskową atrakcją, którą możne podziwiać każdy w zasięgu wzroku.

Lot tunelem aerodynamicznym jest rozrywką, która pozostawi swoje wspomnienia na całe życie danej osoby. Jest zarówno świetnym pomysłem na prezent, jak i aktywnym spędzeniem czasu z najbliższymi. Naprawdę warto wypróbować swoje umiejętności latania i poczuć się niczym ptak!


PMA