Jaki telewizor do salonu będzie najlepszy?

0
5474
Telewizor w salonie

Kupując telewizor do salonu, warto zwracać uwagę nie tylko na jego funkcje, lecz także na design. Sprzęt ma być użyteczny, ale też musi wkomponowywać się we wnętrze, w którym się znajduje, szczególnie jeśli mamy niewielkie mieszkanie. Tu liczy się więc praktyczność, wygląd i funkcjonalność zarazem.

Obecnie panuje moda na bardzo duże telewizory, nawet powyżej 80 cali. Trzeba jednak mieć na uwadze, że taki sprzęt nie sprawdzi się w niedużych mieszkaniach. Niewielkie pokoje zostaną wręcz przytłoczone urządzeniem. Także komfort oglądania czegokolwiek na tak dużym tv nie będzie zbyt duży. Do niezbyt dużego salonu nada się nieco mniejszy sprzęt np. Samsung 55 cali QLED. Na rynku jest wiele takich sprzętów, które są jednocześnie nowoczesne i o odpowiedniej do tradycyjnego mieszkania przekątnej ekranu.

Czym sugerować się kupując telewizor?

Najpierw musimy określić – czego potrzebujemy i oczekujemy od telewizora. Miłośnicy pięknych wnętrz, dla których bardzo istotny jest design, mogą wybrać np. Samsung 55 cali The Frame, który może spełniać funkcję telewizora i obrazu jednocześnie. Wystarczy ustawić odpowiednią aplikację, a na ekranie pojawią się dowolnie wybrane dzieła sztuki. Do tego można dobrać ramkę, którą łatwo mocuje się przy użyciu magnesów. Taki Samsung 55 cali The Frame to doskonała propozycja dla osób, które nie przepadają za widokiem tradycyjnie wiszącego telewizora, a jednocześnie nie mają tyle przestrzeni, by móc na ścianach wieszać dodatkowo jakieś obrazy. Tu mamy więc dwa w jednym.

Perfekcyjny obraz

Miłośnicy filmów cenią sobie idealny obraz, wyraziste, pełne głębi kolory. W tym przypadku eksperci oferują Samsung 55 cali QLED Q9F. To technologiczna nowinka, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających. Sprzęt ma Q Color, a więc ponad miliard kolorów! Dzięki temu można oglądać wszystko, co tylko chcemy, w niezwykle realistycznych, żywych i dokładnych kolorach. Z kolei q kontrast zapewnia możliwość zobaczenia nawet najmniejszych szczegółów w każdej scenie. Równie atrakcyjny, oferujący także świetny obraz (a przy tym nieco tańszy) jest Samsung 55 cali QLED Q8C. Ma on zakrzywiony ekran i szerszy zakres jasności i kontrastów Q HDR 1500, zasilany przez HDR10+, technologia ta zapewnia optymalizację każdej sceny pod względem kontrastu, koloru i szczegółów.

QLED to ciekawa propozycja, jeśli lubisz jakość

Nowe telewizory QLED charakteryzują się wysokiej jakości obrazem oraz długą żywotnością, bowiem znajdujące się w nich kropki kwantowe są zrobione nieorganicznych materiałów. Dzięki temu ryzyko, że wyświetlacz się wypali, jest minimalne. Technologia Q Engine, którą znajdziemy w takich sprzętach, analizuje każdą wyświetlaną scenę, dzięki czemu możemy uzyskać świetne żywe barwy, odpowiednie kontrasty i widoczne szczegóły.