Jak skonfigurować swoją pocztę elektroniczną, by wygodnie i bezpiecznie z niej korzystać? Kilka praktycznych porad

0
632
rysunek symbol maila
Prywatność, nawet w przypadku naszego adresu mailowego stanowi fundament swobodnego i komfortowego korzystania z poczty elektronicznej | fot,: stock.adobe.com

Obecnie nikt z nas nie może wyobrazić sobie życia bez poczty elektronicznej. To za pośrednictwem tego właśnie kanału komunikacji jesteśmy załatwić większość kwestii związanych z naszym życiem zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Wielu z nas korzysta z poczty elektronicznej przez więcej niż 12 godzin dziennie, dlatego warto skonfigurować swoją pocztę w taki sposób, by użytkowanie jej stanowiło dla nas prawdziwą przyjemność i komfort. Poniżej przedstawione zostały wskazówki dotyczące tego, jakie możliwości naszej poczty elektronicznej wykorzystać, by nasze życie stało się łatwiejsze.

Konfiguracja poczty elektronicznej z telefonem

Wielu z nas korzysta z poczty elektronicznej jedynie za pośrednictwem komputera i laptopa. Każdorazowo chcąc napisać choćby najkrótszą wiadomość, wymaga to od nas podejścia do komputera, uruchomienia poczty i napisania wiadomości. Tym większy problemem jest, jeżeli oczekujemy niecierpliwie na wiadomość i w celu sprawdzenia, czy przyszła, musimy każdorazowo odrywać się od dowolnie wykonywanej czynności i sprawdzać pocztę w komputerze. Lekiem na tę niewygodę jest konfiguracja poczty elektronicznej z telefonem. Obecnie jest to bardzo proste, i znając swój adres mailowy oraz hasło, w ciągu praktycznie kilku chwil możemy cieszyć się stałym dostępem do poczty elektronicznej, gdziekolwiek jesteśmy. W ustawieniach telefonu, zgodnie z naszymi preferencjami, możemy ustawić widoczne powiadomienia przy każdorazowo otrzymanym mailu, lub możemy takie powiadomienia wyłączyć i korzystać z poczty zgodnie z naszymi potrzebami.

Regularne oznaczanie wiadomości uznanych przez nas za spam

Spokój ducha i wygoda korzystania ze skrzynki mailowej objawia się również w jakości maili, które otrzymujemy. Mało efektywne jest, jeżeli co kilka chwil otrzymujemy powiadomienie o nowym mailu, a okazuje się, iż jest to nic innego a kolejna oferta sklepu, w którym tak naprawdę nigdy nie zrobiliśmy nawet zakupów. Dlatego, by w przyszłości zminimalizować tego typu wiadomości, powinniśmy regularnie oznaczać takie wiadomości jako spam. Dzięki takiemu działaniu nasza poczta elektroniczna uzna kolejny mail od danego nadawcy za spam, i w efekcie umieści go od razu w odpowiednim folderze. My mamy wtedy optymalnie wyfiltrowaną skrzynkę odbiorczą, co pozwala nam na większe skupienie się na wiadomościach, które mają dla nas duże znaczenie.

Dbajmy o swoją prywatność

Prywatność, nawet w przypadku naszego adresu mailowego stanowi fundament swobodnego i komfortowego korzystania z poczty elektronicznej. Dlatego też jeszcze przed założeniem konta pocztowego u danego dostawcy, powinniśmy bardzo dokładnie prześledzić, jak dba on o naszą prywatność i czy nie wysyła on zbyt wielu dostawcom naszych danych. Pamiętajmy, że we wszystkich największych dostawcach poczty elektronicznej, w ustawieniach dostępna jest zakładka związana z bezpieczeństwem i prywatnością, w której możemy spersonalizować swoje ustawienia w taki sposób, by nasz adres mailowy był przekazywany tylko tym osobom i firmom, którym samodzielnie go podaliśmy.

ŁNA