Inteligentne oświetlenie i więcej – sprawdź, co zrobić, by Twój dom był bardziej „smart”!

0
836
Dom z inteligentym oświetleniem
Nowoczesne systemy inteligentnego domu są nie tylko wszechstronne i wielofunkcyjne, ale bardzo łatwe w instalacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Postęp technologiczny pędzi w zawrotnym tempie, a świat staje się coraz bardziej „smart”. Rosnącą popularnością cieszą się również systemy inteligentnego zarządzania budynkiem. To rozwiązanie sprawiające, że dom staje się niemal żywym organizmem, który elastycznie reaguje na Twoje zmieniające się potrzeby. Czy i Ty marzysz, aby taki stworzyć? Zobacz, jakie to proste!

Na początek najważniejsze, czyli wyjaśnienie, czym jest system inteligentnego domu. To specjalna instalacja, która integruje pracę wielu urządzeń w Twoim domu, automatyzując ich działanie. Oznacza to, że z jego pomocą możesz, również zdalnie, sterować np. ogrzewaniem, roletami okiennymi, sprzętami AGD i RTV, systemem zabezpieczeń, oświetleniem. Wszystko po to, byś mógł się skoncentrować na tym, co dla Ciebie najważniejsze, żył wygodniej, a przy okazji obniżył koszty zużycia energii.

Warto pamiętać, że nowoczesne systemy inteligentnego domu są nie tylko wszechstronne i wielofunkcyjne, ale bardzo łatwe w instalacji. Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu, aby zamontować takie rozwiązanie, trzeba było zadbać o doprowadzenie wielu kilometrów linii kablowych i dokonywać intensywnych modyfikacji w przestrzeni. Dziś jednak odbywa się to bez kucia, wiercenia czy przestawiania sprzętów. Wystarczy jedna, krótka wizyta techników, router WiFi, który zapewni łączność między urządzeniami zintegrowanymi z systemem, i gotowe!

Sterowanie oświetleniem i więcej

Możliwości, jakie oferują nowoczesne systemy inteligentnego domu, są imponujące. Mogą one np. pozwolić Ci sterować:

  • pracą okien oraz rolet okiennych – otwierając i zamykając je automatycznie o określonej porze,
  • pracą zamków w drzwiach – już nigdy nie będziesz się musiał zastanawiać nad tym, czy zamknąłeś drzwi do domu i uzyskasz informację za każdym razem, gdy ktoś zechce je otworzyć,
  • systemem zraszaczy ogrodowych i oświetlenia zewnętrznego – z uwzględnieniem warunków pogodowych i świetlnych,
  • systemem ogrzewania – odpowiedni moduł podpięty do kaloryfera pozwoli dopasować jego pracę tak, aby zużycie energii było, jak najniższe i abyś cieszył się perfekcyjną temperaturą, np. gdy wrócisz po całym dniu pracy,
  • multimediami – ulubiona muzyka, która budzi Cię automatycznie o poranku lub ułatwia zasypianie to już nie problem,
  • urządzeniami AGD i RTV – automatyczne włączenie piekarnika czy pralki o określonej porze, czy uruchomienie ekspresu do kawy jeszcze zanim wstaniesz z łóżka to pestka,
  • systemem oświetlenia – inteligentne oświetlenie będzie zapalało się i gasło zgodnie z tym, jak będziesz przemieszczać się po domu, a jego intensywność zostanie dopasowana do Twoich preferencji, pory dnia i sytuacji.

Co ważne, profesjonalne sterowanie światłem Keemple – cenionego producenta systemów inteligentnego domu – można obsługiwać również za pomocą smartfona czy innego urządzenia mobilnego. Nigdy więcej nie będziesz już więc zmuszony, aby wstać z łóżka i wyłączyć światło. Inteligentny system zrobi to za Ciebie.

Bez względu na to, czy mieszkasz w zabytkowej kamienicy, czy w budynku jednorodzinnym – nowoczesne sterowanie oświetleniem i inne elementy systemu inteligentnego domu są dostępne również dla Ciebie. Przyjrzyj się bliżej temu rozwiązaniu i zastanów się, czy to już pora, aby wkroczyć w świat zaawansowanej technologii. To dzięki niej życie staje się prostsze.


Materiał partnera zewnętrznego