Funkcje nowoczesnych pralek

0
1930
Pralka Bosch
Technologia Active Oxygen marki Bosch swoje działanie opiera na aktywnym tlenie (O3, czyli ozonie), który za pomocą zimnej mgiełki dokładnie dezynfekuje tkaniny bez dodatku chemikaliów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pralki automatyczne w ciągu ostatnich 20 lat przeszły prawdziwą transformację. Z urządzeń służących wyłącznie do utrzymywania odzieży w czystości stały się sprzętem, który nie tylko dba o jakość naszych ubrań, ale dzięki nowoczesnym technologiom zapewnia im także najwyższą dbałość o higienę oraz komfort użytkowania. Jakie innowacyjne funkcje posiadają aktualnie dostępne w sprzedaży nowoczesne pralki?

Lepsza czystość i higiena ubrań dzięki innowacyjnej technologii aktywnego tlenu

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na pozbycie się z ubrań wszystkich bakterii i zarazków było wielogodzinne gotowanie tkanin, krochmalenie pościeli oraz staranne prasowanie bielizny i ubranek dziecięcych. Dziś to już na szczęście przeszłość, o której zapomnieć pozwala innowacyjna technologia ActiveOxygen, w którą wyposażone są nowoczesne pralki marki Bosch.

Technologia Active Oxygen marki Bosch swoje działanie opiera na aktywnym tlenie (O3, czyli ozonie), który za pomocą zimnej mgiełki dokładnie dezynfekuje tkaniny bez dodatku chemikaliów. Cały proces odświeżania ubrań trwa ok. 30 min., co zapewnia skuteczne usunięcie wszelkich obecnych na nich bakterii i zarazków. Co więcej, odświeżanie ubrań może zostać przeprowadzone także w trakcie prania, pozwalając w temperaturze zaledwie 20°C usunąć z ubrań do 99,99% bakterii.

Technologia Active Oxygen, dostępna w pralkach marki Bosch Serie | 8, w tym w modelu WAW24740PL, jest doskonałą alternatywą dla popularnych systemów oczyszczania i odświeżania odzieży za pomocą pary. Podczas, gdy pralka z funkcją pary dezynfekuje ubrania przy użyciu pary wodnej, nowoczesne pralki automatyczne marki Bosch wyposażone w ActiveOxygen Refresh, pozwalają na odświeżenie tkanin oraz usunięcie z nich niepożądanych zapachów bez dodatku wody oraz detergentów. Technologia aktywnego tlenu jest także na tyle delikatna, że poddawane jej mogą być także podatne na zniszczenie tkaniny.

Osoby cierpiące na alergie powinny zwrócić szczególną uwagę na pralkę Bosch Maxx 7 VarioPerfect, ze znakiem jakości ECARF. Wszystkie wyposażone w niego urządzenia posiadają bowiem specjalne programy prania, zaprojektowane z myślą o potrzebach alergików oraz osób o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze.

Automatyczne dozowanie środków piorących dzięki nowoczesnej funkcji i-DOS

Jednym z największych problemów, jakie napotykają użytkownicy pralek automatycznych właściwie od samego początku ich istnienia, jest dozowanie odpowiedniej ilości detergentu. Jego prawidłowe odmierzenie ma duże znaczenie zarówno dla samych rezultatów prania, jak i naszej kieszeni – zbyt mała ilość środka piorącego nie wystarczy, aby dokładnie oczyścić ubrania, z kolei zbyt duża może wymagać przeprowadzenia dodatkowych cykli prania i płukania, co zwiększa zużycie energii elektrycznej oraz negatywnie wpływa na wydajność detergentów.

Bralka Bosch
Jednym z największych problemów, jakie napotykają użytkownicy pralek automatycznych właściwie od samego początku ich istnienia, jest dozowanie odpowiedniej ilości detergentu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Skuteczne rozwiązanie tego problemu zaproponowała marka Bosch, wprowadzając do sprzedaży nowoczesne pralki automatyczne z serii VarioPerfect, wyposażone w innowacyjną funkcję i-DOS. Jej działanie opiera się na kilku elementach. Pralki marki Bosch z serii VarioPerfect wyposażone są w czujniki, które automatycznie weryfikują ilość prania umieszczonego w bębnie urządzenia oraz dopasowują do niego ilość środka piorącego. i-DOS bierze pod uwagę także rodzaj tkanin oraz stopień ich zabrudzenia, aby zapewnić najbardziej optymalne rezultaty prania. Jako że ilość detergentu uzależniona jest również od twardości wody, pralki automatyczne marki Bosch z funkcją i-DOS uwzględniają także ten czynnik w procesie dozowania detergentów.

Aby na co dzień korzystać z oferowanej przez nie wygody, wystarczy raz na jakiś czas napełnić zbiornik na środek piorący i nacisnąć przycisk i-DOS, znajdujący się na obudowie. Pralka Bosch Vario Perfect z serii 6 i 8 samodzielnie dobierze odpowiednią ilość detergentu, z dokładnością co do jednego mililitra.

Relaks i czyste pranie dzięki innowacyjnym technologiom EcoSilence Drive i AntiVibration

Najnowsze pralki automatyczne marki Bosch Serie | 8 wyposażone są w innowacyjne technologie, które pozwalają znacznie zredukować hałas generowany przez urządzenia. Specjalna konstrukcja obudowy AntiVibration zapewnia pralkom wysoką stabilność oraz ograniczenie do minimum wibracji. Ulepszona izolacja gwarantuje obniżenie hałasu także w czasie wirowania.

Innowacyjna technologia EcoSilence Drive wykorzystana w silnikach pralek marki Bosch zmniejsza hałas oraz umożliwia zaplanowanie prania w godzinach wieczornych i nocnych, a także w czasie poobiedniej drzemki dzieci. Zastosowany w nowoczesnych pralkach marki Bosch silnik jest cichy, energooszczędny oraz trwalszy od innych napędów. Dzięki jego specjalnej, bezszczotkowej konstrukcji możemy oddać się zasłużonemu odpoczynkowi, którego nie zakłóci nawet wirowanie.

Pralka Bosch
Innowacyjna technologia EcoSilence Drive wykorzystana w silnikach pralek marki Bosch zmniejsza hałas oraz umożliwia zaplanowanie prania w godzinach wieczornych i nocnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wszystko to sprawia, że nowoczesne pralki są urządzeniami, które zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz w pełni automatyzują proces oczyszczania tkanin pozwalając swoim użytkownikom osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty prania.


Materiał partnera zewnętrznego