Czy warto kupić szkło ochronne do telefonu?

0
559
Smartfon
W celu dbania o wyświetlacz urządzenia stosuje się szkło hartowane, które skutecznie ochroni go przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyświetlacz to taki element telefonu, który jest w największym stopniu narażony oraz podatny na uszkodzenia. To właśnie on najczęściej ulega uszkodzeniu na skutek upadku czy innego wypadku losowego.

Pokrowiec, kabura czy futerał nie będą jednak w stanie zabezpieczyć smartfona przed pęknięciem czy zarysowaniem samego ekranu oraz negatywnie wpłyną na samą wygodę użytkowania urządzenia. W związku z tym, niezbędny będzie, tak czy owak, zakup szkła ochronnego do telefonu.

Postaw na wysokie parametry szkła ochronnego

W celu dbania o wyświetlacz urządzenia stosuje się szkło hartowane, które skutecznie ochroni go przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Związane jest to z faktem, że jest ono nawet kilka razy bardziej wytrzymałe od tradycyjnego szkła. Jego twardość określa się skalą Mohsa. Najlepiej, by nasze szkło ochronne do telefonu miało ten parametr na poziomie H8 lub H9. Gdy telefon przypadkowo wypadnie nam z ręki, skutecznie zamortyzuje ono uderzenie, nie pozostawiając żadnego śladu na wyświetlaczu telefonu po jego twardym lądowaniu. Szkło ochronne świetnie sprawdzi się również wówczas, gdy przenosimy telefon w torbie czy plecaku i ma on tam kontakt z ostrymi elementami takimi, jak chociażby klucze.

Najlepszym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa wyświetlacza przed ewentualnym uszkodzeniem jest zaopatrzenie się w szkło ochronne pochodzące od renomowanego producenta. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że produkt będzie ściśle przylegał do ekranu naszego telefonu, zapewniając mu należytą ochronę. Dodatkowo, akcesoria z wyższej półki sprzedawane są w komplecie z praktycznymi akcesoriami ułatwiającymi ich montaż – specjalną ściereczką nasączoną alkoholem oraz suchą przeznaczoną do polerowania ekranu.

Jak zamontować szkło ochronne do telefonu?

W pierwszej kolejności dokładnie czyścimy telefon ze wszystkich zabrudzeń i polerujemy jego ekran. Do tego celu możemy posłużyć się dołączonymi do zestawu ściereczkami lub kupionymi osobno, stworzonymi z myślą o polerowaniu takich nawierzchni jak ekrany czy szkła okularów. Wykorzystać możemy tutaj także sprężone powietrze. Kolejny etap to zdjęcie ze szkła folii zabezpieczającej (najczęściej służy do tego specjalny pasek, który wystarczy pociągnąć). Następnie starannie przyklejamy szkło ochronne i lekko dociskamy. Jeśli pojawią się na nim miejscami pęcherzyki powietrza, to nie przejmujmy się. Po krótkim czasie same znikną.


Materiał partnera zewnętrznego